Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Złoty mocniejszy, dług liczy na stabilizację
Analitycy oczekują, że złoty w bieżącym tygodniu będzie się umacniał, jednak ewentualny wzrost awersji do ryzyka związany z sytuacją finansową peryferyjnych krajów strefy euro może działać w kierunku jego osłabienia. Jastrzębie wypowiedzi członków RPP mogą być źródłem zmienności na rynku długu. Inwestorzy liczą jednak, że rentowności ustabilizują się w oczekiwaniu na dane GUS o inflacji.

"Oczekiwania na styczniową podwyżkę stóp wspierają PLN, dlatego kluczowa będzie publikacja grudniowego wskaźnika inflacji. Krótkoterminową strefą wsparcia dla EUR/PLN jest 3,8465-3,8480, której przełamanie otwierałoby drogę w kierunku 3,8225" - napisali analitycy Banku Pekao SA w porannym komentarzu.

GUS opublikuje dane o inflacji w grudniu 13 stycznia o godz. 14.00.

"W tym tygodniu istnieje możliwość przywrócenia korelacji pomiędzy kursem EUR-USD, a EUR-PLN ze uwagi na fakt, iż międzynarodowy rynek finansowy bacznie będzie przyglądał się zaplanowanym na najbliższe sesje aukcjom długu peryferyjnych krajów eurolandu, a notowania złotego mogą zwiększyć swoją wrażliwość na pogarszające się nastroje i wzrost awersji do ryzyka" - napisano w porannym komentarzu Banku Millennium.

EUR-PLN rozpoczął tydzień na poziomie 3,8860.

DŁUG LICZY NA STABILIZACJĘ.

"Rentowności na polskiej krzywej dochodowości powinny się ustabilizować po ostatniej przecenie, choć początek comiesięcznej serii danych makroekonomicznych (uwaga inwestorów skoncentrowana głównie na dynamice inflacji) i poranny, kolejny jastrzębi głos ze strony RPP, mogą być źródłem zmienności. Inwestorzy oczekiwać będą również na informacje o podaży na środowy przetarg (w planie DS1020 lub/i WS0429)" - napisano w porannym komentarzu Banku Pekao SA.

Wstępnie ministerstwo finansów planuje na środowym przetargu zaoferować obligacje DS1020 oraz WS0429 za 1.000-3.000 mln zł.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij