Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > Kim jesteśmy > Rada Naukowa przy PFPŻ ZP > Członkowie Rady Naukowej przy PFPŻ ZP > Dr farm. Teresa Latour

Rada Naukowa przy PFPŻ ZP
Statut PFPŻ
Zareklamuj się
Misja związku
Korzyści
Komisje
Struktura
Członkowie
Biuro zarządu
Dołącz do nas
Dr farm. Teresa Latour

Teresa LATOUR
doktor nauk farmaceutycznych


Kierownik Zakładu Tworzyw Uzdrowiskowych w  Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego -Państwowym  Zakładzie Higieny w  Warszawie. Wcześniej  zatrudniona w  Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej  na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej w Poznaniu, później  w  Instytucie Medycyny Uzdrowiskowej w Poznaniu.

Kierunki działalności naukowo-badawczej i opiniodawczej: 
Badania  naturalnych surowców ( wód i borowin) w aspekcie możliwości ich  racjonalnego wykorzystania do celów leczniczych  lub profilaktycznych. Opracowywanie świadectw potwierdzających  przydatność tych surowców do kuracji uzdrowiskowych.
- Badania wód naturalnych – mineralnych i źródlanych   jako podstawy do aktualizowania   kryteriów ich oceny  pod względem i bezpieczeństwa zdrowotnego. Opracowywanie ocen i kwalifikacji rodzajowych wód przeznaczonych do dystrybucji w opakowaniach jednostkowych  jako naturalne wody mineralne i wody źródlane

Działalność  ekspercka i  konsultacyjna: udział w  pracach legislacyjnych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Komisji Europejskiej ds. Naturalnych Wód Mineralnych , Grupy Roboczej FAO/WHO  - dotyczących    aktualizowania   wymagań zawartych w rozporządzeniach i ustawach w sprawie  wód butelkowanych  i lecznictwa uzdrowiskowego.

Działalność  dydaktyczna i popularyzacyjna: wykłady  na kursach dla lekarzy ubiegających się o specjalizację  z balneologii i lecznictwa uzdrowiskowego; wykłady na spotkaniach szkoleniowych organizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny dla Służb Nadzoru Sanitarnego; wykłady na konferencjach  organizowanych dla producentów wód butelkowanych przez organizacje producenckie, nt. obowiązujących przepisów i wymagań; opracowania (instrukcje  i zalecenia)  dotyczące  zasad  dobrej praktyki higienicznej i produkcyjnej w rozlewniach wód butelkowanych; publikacje  i wywiady na temat   rodzajów  wód butelkowanych udostępnianych w Polsce, ich  przeznaczenia  i wykorzystywania, kierowane do odbiorców tych produktów.         

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij