Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo: Najbardziej rozwojowe kategorie to wody, ice tea i cole dietetyczne
- Naszym celem jest stały wzrost udziałów rynkowych. Marka Pepsi odnotowuje przyrosty w stosunku do głównego konkurenta i chcemy, aby przez następne lata dynamika tego wzrostu wciąż utrzymywała się na wysokim poziomie - mówi serwisowi portalspozywczy.pl,Katarzyna Pyzikiewicz, dyrektor marketingu kategorii napojów PepsiCo

Jak tłumaczy Katarzyna Pyzikiewicz, napoje orzeźwiające pije się dla przyjemności. - Dlatego też cały czas będzie rosła konumpcja kategorii, które mogą zaoferować konsumentom wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Świetnym przykładem jest tutaj kategoria coli - mówi. 


Jednak - zdaniem dyrektor PepsiCo - zmiany w stylu życia i zwyczajów żywieniowych Polaków oraz najnowsze trendy konsumenckie wskazują na to, że na znaczeniu będą zyskiwać dwa rodzaje kategorii napojowych. - Z jednej strony coraz bardziej "siedzący" tryb pracy Polaków i pasywne spędzanie wolnego czasu, przy jednoczesnym dbaniu o atrakcyjny wygląd, będą powodować wzrost konsumpcji tych kategorii, które postrzegane są jako bardziej naturalne, z mniejszą zawartością cukru. Trend ten jest niewątpliwie bodźcem do rozwoju wody, ice tea, ale także coli dietetycznych - tłumaczy Katarzyna Pyzikiewicz. 


Dodaje, że z drugiej strony zwiększające sie tempo życia sprzyja rozwojowi kategorii funkcjonalnych. - Główne korzyści oscylują tu wokół różnego rodzaju stymulacji i zwiększania wydolności organizmu, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej. Świetnie na to zapotrzebowanie odpowiadają produkty na bazie składników stymulujących, takich jak: witaminy, guarana, proteiny, minerały, kofeina, lecytyna. Kategoriami napojowymi, które najabardziej zyskują na tym trendzie są napoje energetyczne i izotoniczne - wskazuje nasza rozmówczyni. 


PepsiCo - podążając za trendami - wprowadza innowacje produktowe. - Koncentrujemy sie przede wszystkim na sezonie letnim. Właśnie wprowadzamy na rynek nową, lekko gazowaną Mirindę Czerwoneę Jabłko, z zawartością soku z polskich jabłek. Wybierając owocowy napój gazowany, Polacy największą uwagę zwracają na smak prawdziwych owoców, kolor i zawartość naturalnego soku. Nasza nowa Mirinda Czerwone Jabłko idealnie wpasowuje się w oczekiwania polskich konsumentów - dodaje.


Ponadto w maju br. PepsiCo rozszerzyła portfolio Rockstar Energy Drink o opakowania 250 ml, adresujące zarówno klasyczny smak w kategorii napojów energetycznych (Rockstar Original), jak i dynamicznie rozwijający się segment innowacji smakowych (Rockstar XDurance o smaku borówki amerykańskiej i granatu, z dodatkiem jagód acai, które oczyszczają organizm dodatkowo dostarczając wielu witamin i minerałów oraz Rockstar XDurance Orange o smaku tropikalnych pomarańczy). 


- Od niedawna, pod hasłem "lekka strona orzeźwienia", oferujemy naszym konsumentom pierwszy na polskim rynku napój gazowany typu cola bez cukru z dodatkiem cytrynowym - Pepsi Light Lemon. Produkt ten w krótkim czasie zyskał sympatię konsumentów - dodaje Katarzyna Pyzikiewicz. 


(Źródło: www.portalspozywczy.pl).  


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij