Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zielone światło Rosji dla chińskich producentów żywności
Rosja gotowa jest zapalić „zielone światło” dla Chińczyków zainteresowanych inwestycjami w porty, rolnictwo i produkcję żywności. Wartość projektów inwestycyjnych kształtuje się w granicach od 150 mln do 1 mld USD. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na dziesiątki miliardów USD. 5 lutego 2010 r. zaprezentowano pierwszych 10 dużych projektów inwestycyjnych.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego FR postanowiło nie czekać na firmy zachodnie, które są wstrzemięźliwe w ocenie inwestycji w Rosji, i rozpoczęło przygotowanie projektów inwestycyjnych dla partnerów z Chin, Japonii i Singapuru. W doborze projektów inwestycyjnych szacowanych na miliardy USD brali udział przedstawiciele RŻD (Rosyjskie Koleje Państwowe), jak i wielkich koncernów: Meczela i Rusala, i zespołu lotniskowego w Szeremietiewie. Istnieją już porozumienia między Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego FR i odpowiednimi ministerstwami z Chin, Japonii i Singapuru, w których określony został zakres zainteresowania stron. Japonię interesują projekty infrastrukturalne – drogi, porty oraz przygotowanie wydobycia surowców, Singapur – biotechnologie. Partnerom chińskim, Rosja proponuje projekty inwestycyjne dot. produkcji towarów powszechnego użytku (w tym żywności), co ma przyczynić się do ograniczenia nielegalnego importu z tego kraju.

W kwietniu 2010 r. oczekiwana jest wizyta przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Chin, którym zostaną zaproponowane konkretne projekty inwestycyjne w Rosji. Natomiast, latem b.r. w ramach posiedzenia międzyrządowej komisji Rosji i Singapuru, będą zaprezentowane projekty inwestorom tego azjatyckiego kraju.

(źródło: ,,Kommiersant”; ,,Viedomosti'', www.itar-tass.com, moskwa.trade.gov.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij