Polska Federacja Producentów Żywności
CIAA

RWS DLA PRODUCENTÓW

Witamy na stronie Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców poświęconej Dobrowolnemu Programowi Znakowania Wartością Odżywczą RWS (wcześniej GDA). 
Referencyjne Wartości Spożycia  (RWS) są to wartości poziomu spożycia poszczególnych składników odżywczych w codziennej diecie, określone przez naukowców dla przeciętnego dorosłego i zdrowego konsumenta. System znakowania żywności informacją o procentowych Referencyjnych Wartościach Spożycia (RWS) jest częścią działań europejskiego przemysłu żywnościowego mających na celu umożliwienie konsumentom podejmowania samodzielnych i świadomych wyborów odnośnie diety i stylu życia, a tym samym przyczynianie się  do utrzymania właściwego stanu ich zdrowia. 
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami systemu i stosowania go, jako niezwykle ważnej części komunikacji z konsumentem. Pomoże Państwu w tym niniejszy portal internetowy, który jest multimedialnym przewodnikiem, niezbędnym do wdrożenia systemu. W przypadku pytań prosimy o bezpośredni
kontakt z biurem PFPŻ.

Zapraszamy.

   

RWS DLA KONSUMENTÓW

System znakowania żywności informacjami o procentowych Referencyjnych Wartościach Spożycia  (RWS - wcześniej GDA) jest łatwym do zrozumienia i szybkim sposobem na dotarcie do niezbędnej z punktu widzenia zasad zbilansowanej diety, informacji żywieniowej. Proste i dobrze widoczne symbole graficzne w połączeniu z informacją o rodzaju i ilości podstawowych składników odżywczych zawartych w danej porcji produktu, pomogą każdemu konsumentowi we właściwym, dopasowanym do jego stylu życia, codziennym doborze produktów żywnościowych. Należy jednak pamiętać, że na stan naszego zdrowia, oprócz zbilansowanego zarówno pod względem energetycznym, jak i odżywczym sposobu  odżywiania, mają wpływ również inne czynniki. Za najważniejsze z nich uznaje się właściwą aktywność fizyczną oraz unikanie nadmiernego stresu.
Niniejsze strony umożliwią Państwu zapoznanie się z podstawami zasadami systemu oraz dzięki praktycznym przykładom wskażą w jaki sposób można wykorzystywać informacje RWS w codziennym odżywianiu. Państwa decyzje wspierają zamieszczone na stronach, multimedialne kalkulatory, które umożliwiają obliczenie wartości RWS zarówno dla całych posiłków, jak i pojedynczych porcji dowolnych produktów.

Zapraszamy.

© 2007 PFPZ, Wszelkie prawa zastrzeżone

Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij