Polska Federacja Producentów Żywności
Członek Fooddringeurope
img img
img img
img img
img

RWS DLA PRODUCENTÓW

Witamy na stronie Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców poświęconej Dobrowolnemu Programowi Znakowania Wartością Odżywczą RWS (wcześniej GDA). 
Referencyjne Wartości Spożycia  (RWS) są to wartości poziomu spożycia poszczególnych składników odżywczych w codziennej diecie, określone przez naukowców dla przeciętnego dorosłego i zdrowego konsumenta. System znakowania żywności informacją o procentowych Referencyjnych Wartościach Spożycia (RWS) jest częścią działań europejskiego przemysłu żywnościowego mających na celu umożliwienie konsumentom podejmowania samodzielnych i świadomych wyborów odnośnie diety i stylu życia, a tym samym przyczynianie się  do utrzymania właściwego stanu ich zdrowia. 
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami systemu i stosowania go, jako niezwykle ważnej części komunikacji z konsumentem. Pomoże Państwu w tym niniejszy portal internetowy, który jest multimedialnym przewodnikiem, niezbędnym do wdrożenia systemu. W przypadku pytań prosimy o bezpośredni
kontakt z biurem PFPŻ.

Zapraszamy.

© 2007 - 2017 PFPZ, Wszelkie prawa zastrzeżone

Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij