Polska Federacja Producentów Żywności
CIAA

GDA DLA PRODUCENTÓW

Witamy na stronie Stowarzyszenia Polska Federacja Producentów Żywności poświęconej Dobrowolnemu Programowi Znakowania Wartością Odżywczą GDA. 
Wskazane Dzienne Spożycie GDA (Guideline Daily Amounts GDA) są to wartości poziomu spożycia poszczególnych składników odżywczych w codziennej diecie, określone przez naukowców dla przeciętnego dorosłego i zdrowego konsumenta. System znakowania żywności informacją o procentowym Wskazanym Dziennym Spożyciu (GDA) jest częścią działań europejskiego przemysłu żywnościowego mających na celu umożliwienie konsumentom podejmowania samodzielnych i świadomych wyborów odnośnie diety i stylu życia, a tym samym przyczynianie się  do utrzymania właściwego stanu ich zdrowia. 
Zachęcamy do zapoznania się z zasadami systemu i stosowania go, jako niezwykle ważnej części komunikacji z konsumentem. Pomoże Państwu w tym niniejszy portal internetowy, który jest multimedialnym przewodnikiem, niezbędnym do wdrożenia systemu. W przypadku pytań prosimy o bezpośredni
kontakt z biurem PFPŻ.

Zapraszamy.

   

GDA DLA KONSUMENTÓW

System znakowania żywności informacjami o procentowym Wskazanym Dziennym Spożyciu (GDA) jest łatwym do zrozumienia i szybkim sposobem na dotarcie do niezbędnej z punktu widzenia zasad zbilansowanej diety, informacji żywieniowej. Proste i dobrze widoczne symbole graficzne w połączeniu z informacją o rodzaju i ilości podstawowych składników odżywczych zawartych w danej porcji produktu, pomogą każdemu konsumentowi we właściwym, dopasowanym do jego stylu życia, codziennym doborze produktów żywnościowych. Należy jednak pamiętać, że na stan naszego zdrowia, oprócz zbilansowanego zarówno pod względem energetycznym, jak i odżywczym sposobu  odżywiania, mają wpływ również inne czynniki. Za najważniejsze z nich uznaje się właściwą aktywność fizyczną oraz unikanie nadmiernego stresu.
Niniejsze strony umożliwią Państwu zapoznanie się z podstawami zasadami systemu oraz dzięki praktycznym przykładom wskażą w jaki sposób można wykorzystywać informacje GDA w codziennym odżywianiu. Państwa decyzje wspierają zamieszczone na stronach, multimedialne kalkulatory GDA, które umożliwiają obliczenie wartości GDA zarówno dla całych posiłków, jak i pojedynczych porcji dowolnych produktów.

Zapraszamy.

© 2007 PFPZ, Wszelkie prawa zastrzeżone

Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij