Obowiązki w bazie BDO: Poznaj najnowsze obowiązki branży spożywczej w bazie BDO i bądź na bieżąco z przepisami

Obecnie największe zmiany w bazie danych o produktach, opakowaniach i o gospodarce odpadami (BDO) związane są z objęciem produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych rozszerzoną odpowiedzialnością producenta oraz wybranych opakowań na napoje systemem kaucyjnym.

I tak wprowadzający produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych i wprowadzający produkty w opakowaniach na napoje mają nowe obowiązki rejestrowe i sprawozdawcze w bazie BDO, jak również sprzedawcy czy jednostki gastronomiczne objęte opłatą konsumencką, jak nazwano opłatę pobieraną od konsumenta – użytkownika końcowego kubków na napoje czy pojemników na żywność. Nie mówiąc o nowych obowiązkach związanych z oczekiwaniem na uruchomienie pierwszego systemu kaucyjnego w Polsce – obowiązkowego dla producentów napojów w wybranych rodzajach opakowań.


Polecamy artykuł "Najnowsze obowiązki branży spożywczej w bazie BDO", który dla czytelników "Food-Lex" przygotowała Małgorzata Kozicka-Ochal – ekspert z zakresu opłat środowiskowych, wieloletni pracownik administracji samorządowej.


Kwartalnik "Food-Lex" nr 1/2024:

https://www.food-lex.pl/kwartalnik-food-lex-15435


Plastic-Recycling-Concept