Home System RWS wg nowych zasad KONTAKT  
START System GDA wg dotychczasowych zasad DOBROWOLNY PROGRAM ZNAKOWANIA WARTOŚCIĄ ODŻYWCZĄ GDA
System GDA wg dotychczasowych zasad
 
 
 
Oblicz GDA dla twojego produktu
DOBROWOLNY PROGRAM ZNAKOWANIA WARTOŚCIĄ ODŻYWCZĄ GDA

PFPŻ w oparciu o rekomendacje Konfederacji Przemysłu Żywności i Napojów UE (CIAA) i Europejskiej Platformy do spraw diety, aktywności fizycznej i zdrowia, opracowała zalecenia, skierowane do firm żywnościowych w Polsce, odnośnie wspólnego Dobrowolnego Programu Znakowania Wartością Odżywczą GDA. Program ten będzie stosowany i monitorowany dobrowolnie przez firmy-członków Federacji w ramach mechanizmu samoregulacji. Program bazuje na zasadzie stopniowego wdrażania, dzięki czemu zapewnione jest spójne podejście do znakowania wartością odżywczą. Dzięki temu firmy będą mogły stosować te elementy programu, które mają zastosowanie w znakowaniu ich produktów i są możliwe do zrealizowania.
Wdrożenie Dobrowolnego Programu Znakowania Wartością Odżywczą GDA w Polsce należy uznać za niezwykle ważne z punktu widzenia wypracowania wspólnego, jednolitego podejścia do tego zagadnienia w całej Unii Europejskiej. Implementacja programu będzie wspierana przez szereg instrumentów.

PFPŻ uważa, że ze względu na przejrzysty i łatwy do zrozumienia przez konsumenta sposób komunikowania o wartości odżywczej produktu w oparciu o system Wskazanego Dziennego Spożycia (GDA), Program PFPŻ jest pozytywnym wkładem przemysłu żywnościowego w realizację zaleceń strategii WHO w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Dzięki zaangażowaniu znaczących organizacji przemysłu żywnościowego skupionych w największej europejskiej organizacji tj. Konfederacji Przemysłu Żywności i Napojów UE, znakowanie wartością odżywczą przy użyciu systemu Wskazanego Dziennego Spożycia, stanie się jednym z najpopularniejszych systemów znakowania żywności, który ze względu na swoją przejrzystość informacyjną zyska uznanie szerokiego kręgu konsumentów w Polsce i Unii Europejskiej.

Program został opracowany zgodnie z wymaganiami obowiązującego ustawodawstwa unijnego i polskiego w zakresie znakowania wartością odżywczą (dostępne tutaj).

CMS by - WEB interface 2005 - 2024 © PFPZ, Wszystkie prawa zastrzeżone
Poleć stronę Drukuj Mapa Serwisu Na górę
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij