Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Maleją czynsze w parkach handlowych
W minionym kwartale stawki czynszów przy głównych ulicach handlowych utrzymały się na stabilnym poziomie we wszystkich większych miastach, natomiast czynsze za powierzchnię w magazynach handlowych nieznacznie się obniżyły - wynika z raportu Cushman&Wakefield.

W ciągu kwartału czynsze w parkach handlowych w najlepszych lokalizacjach obniżyły się o ok. 3 proc. do poziomu 8,75 euro/mkw./miesiąc.

Natomiast w przypadku centrów handlowych po pięciu kolejnych miesiącach spadków czynsze w większości polskich miast utrzymały się na stabilnym poziomie. Niewielki wzrost odnotowano na Śląsku i w Szczecinie ze względu na pojawienie się nowych obiektów wysokiej jakości.

W drugim kwartale 2010 r. na rynek dostarczono dość dużo nowej powierzchni w centrach handlowych. Jednak w porównaniu z poprzednimi latami znacznie zmniejszyła się liczba nowych obiektów oddawanych do użytku, ponieważ inwestorzy nadal napotykali trudności z  pozyskiwaniem finansowania, a najemcy byli najbardziej zainteresowani najlepszymi obiektami w największych miastach.

W drugiej połowie kwartału ożywiła się aktywność na rynku inwestycyjnym, jednak w największym stopniu w sektorze powierzchni biurowej. W okresie tym odnotowano na rynku nieruchomości handlowych tylko jedną istotną transakcję.

Jak wynika z raportu, popyt wśród najemców utrzyma się na dość stabilnym poziomie, a największym zainteresowaniem będą się cieszyć obiekty w najlepszych lokalizacjach. W krótkiej perspektywie czasowej najwyższe czynsze nie ulegną znacznym zmianom. Dotyczy to również najlepszych stóp kapitalizacji, ale wzrost zainteresowania centrami handlowymi wysokiej jakości może spowodować pod koniec bieżącego roku nieznaczny ich
spadek.

(Źródło: portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij