Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Węgry chcą podczas prezydencji w UE zająć się Wspólną Polityką Rolną
- Węgry przygotowały się do przeprowadzenia, podczas swojej Prezydencji, dyskusji na temat przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej i jej nowych wyzwań. Rolnictwo to nie tylko produkcja żywności, to także praca i zatrudnienie, to problemy demograficzne i społeczne. Chcemy je rozwiązywać razem w roku naszych prezydencji - powiedział Ambasador Pełnomocny i Nadzwyczajny Republiki Węgierskiej w Polsce, Robert Kiss.

Wczoraj w godzinach wieczornych minister Marek Sawicki uczestniczył w przyjęciu organizowanym corocznie przez Dyplomatów ds. Rolnych. Spotkanie odbywało się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W tym roku głównym jego organizatorem była Ambasada Węgierska.

Minister Marek Sawicki podkreślił, iż jest przekonany, że w Unii Europejskiej idea solidaryzmu, jaka przyświecała jej „ojcom", jest nadal głęboka i żywa. - Wierzę też, że nowa Wspólna Polityka Rolna będzie zdecydowanie prostsza, i to prostsza decyzjami, a nie deklaracjami, że w ramach europejskiego solidaryzmu uda się wypracować taką WPR, która będzie wyrównywała szanse rozwojowe, a nie pogłębiała różnice, że uda się ukierunkować ją na rozwój, konkurencję i innowacje, a nie tylko na przetrwanie rolnictwa europejskiego na poziomie końcówki poprzedniego wieku - podkreślił.

Minister zaznaczył, ze rozwój rolnictwa i mądra polityka rolna coraz bardziej potrzebna jest nie tylko UE, ale całemu światu. - Cieszę się, że Prezydencja Francuska, w ramach grupy G20, znaczenie polityki rolnej podniosła do rangi priorytetu. Rosnące potrzeby żywnościowe świata skłaniają nas do tego, abyśmy wspólnie ożywiali WPR w Europie, aby w tym światowym rozwoju brać aktywny udział - powiedział minister. Zwracając się do Ambasadora Węgier wyraził też przekonanie, że w roku naszych prezydencji będziemy wspólnie zmierzali w kierunku rozwoju.

(Źródło: MRiRW)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij