Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja rozważa zniesienie zakazu importu warzyw. Ale stawia warunki
Rosja jest gotowa znieść embargo na import warzyw pochodzących z krajów Unii Europejskiej, ale stawia kilka warunków. Zakaz obowiązuje od czwartku i został wprowadzony gdy w Europie Zachodniej wybuchła fala zarażeń pałeczką okrężnicy EHEC.

Główny lekarz sanitarny Rosji Giennadij Oniszczenko wielokrotnie zarzucał władzom Wspólnoty opieszałość w podejmowaniu decyzji mających zabezpieczyć konsumentów przed zarażeniami.

- Ile jeszcze osób musi stracić życie, aby Unia Europejska przestała gadać a zaczęła działać - pytał szef służb sanitarnych Rosji.

Oprócz zakazu wwozu europejskich warzyw do Rosji polecił on również wycofać ze sprzedaży te już sprowadzone. - Jeśli embargo miałoby zostać zniesione muszą zostać spełnione podstawowe warunki - zapowiedział dziś Oniszczenko. Jego zdaniem muszą zostać ustalone: parametry wirusa, okoliczności jego mutacji i drogi przenoszenia się choroby.

Unijne służby muszą również ustalić miejsca, w których mogą jeszcze znajdować się zarażone produkty i dać gwarancje, że rozprzestrzenienie się wirusa zostało zatrzymane a sytuacja znajduje się pod kontrolą. W rozmowie z agencją Interfax główny lekarz sanitarny Rosji dziwił się, że w Unii Europejskiej dopiero zaczęto badać niebezpiecznego wirusa. - Czym wyście się tam zajmowali przez prawie miesiąc - zapytał retorycznie Oniszczenko.

(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij