Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wizyta Dyrektor EFSA w Polsce
29 września 2011 roku przybyła do Polski z oficjalną wizytą Dyrektor Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) Pani Catherine Geslain-Lanéelle.

Wizyta odbyła się w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), który jest organem kompetentnym w Polsce w dziedzinie bezpieczeństwa żywności. W spotkaniu uczestniczyli ze strony polskiej Pan Adam Fronczak – wiceminister zdrowia, Pan Przemysław Biliński – Główny Inspektor Sanitarny, Pan Piotr Kulpa – Dyrektor Generalny GIS, Pani Barbara Jaworska-Łuczak kierująca Polskim Punktem Koordynacyjnym EFSA, Pan Prof. Jan Ludwicki – przedstawiciel Polski w Forum Doradczym EFSA oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, departamentów GIS związanych z bezpieczeństwem żywności, Punktu Koordynacyjnego EFSA i Instytutu Żywności i Żywienia.

 

Wizyta miała charakter kurtuazyjny i poprzedziła spotkanie Forum Doradczego EFSA, które odbyło się 28-29 września 2011 roku w Krakowie i któremu przewodniczyła Dyrektor EFSA. Spotkanie Forum Doradczego EFSA zostało zorganizowane w ramach Kalendarza spotkań odbywających się w Polsce podczas przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

 

Podczas wizyty Dyrektor EFSA wyraziła zadowolenie ze współpracy i  podkreśliła wkład Polski w prace EFSA. Wyraziła również nadzieję na dalsze umacnianie kooperacji. Na spotkaniu dyskutowano o problemach związanych z bezpieczeństwem żywności oraz z oceną ryzyka w świetle pojawiających się zagrożeń. Pani Dyrektor podziękowała również za organizowanie spotkań w Polsce m.in. seminarium dotyczącego oświadczeń zdrowotnych oraz spotkania szefów agencji ds. bezpieczeństwa żywności, które odbędą się w Łodzi 29 listopada i 8 grudnia 2011 roku.

Seminarium nt. oświadczeń zdrowotnych odbędzie się 29 listopada br. w Łodzi w ramach Prezydencji Polski i będzie poświęcone teoretycznym i praktycznym zagadnieniom związanym ze stosowaniem oświadczeń zdrowotnych z punktu widzenia legislacji, nauki i przemysłu. Organizatorem jest Polski Punkt Koordynacyjny EFSA pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności, a partnerami Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz władze miasta Łodzi. Wydarzenie to wpisane jest do oficjalnego kalendarza spotkań organizowanych w Polsce w ramach Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

PFPŻ ZP poprowadzi jedną sesję seminarium dotyczącą praktycznego stosowania oświadczeń zdrowotnych w przemyśle spożywczym.

 

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij