Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością
24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na problem otyłości, jej przyczyny i sposoby walki z dodatkowymi kilogramami. Otyłość nazywana jest chorobą XXI wieku. Z roku na rok boryka się z nią coraz więcej osób na całym świecie.

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez TNS OBOP wynika, że 47 procent Polaków ma nadwagę, natomiast otyłość dotyczy 15 procent naszego społeczeństwa.

Problem otyłości bywa bagatelizowany, jednak nadmierna masa ciała może być przyczyną groźnych dla zdrowia chorób. Nadwaga i otyłość prowadzą w prostej linii do powstawania cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, udarów i nowotworów.

Niestety świadomość o konsekwencjach nieprawidłowego stylu życia nie jest wcale powszechna. Z tego też względu niezbędne jest prowadzenie edukacji społecznej.

Przemysł żywnościowy aktywnie uczestniczy w licznych inicjatywach mających na celu zahamowanie niekorzystnych trendów w rozwoju niezakaźnych chorób cywilizacyjnych i poprawy stanu zdrowotnego społeczeństwa. Naczelną inicjatywą w zakresie propagowania zdrowego stylu życia jest Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę"  realizowany przez Polską Federację Producentów Żywności i Głowny Inspektorat Sanitarny na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to inicjatywa o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. 
Program Trzymaj Formę prowadzony jest w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Więcej informacji o programie na stronie www.trzymajforme.pl
 

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij