Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wprowadzenie cukru pozakwotowego na rynek wspólnotowy w interesie Polski
Na 325 Komitecie Zarządzającym ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych dyskutowane były między innymi kwestie związane z przeniesieniem cukru na sezon 2012/13. Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzenia, które wydłużałoby termin podjęcia ostatecznej decyzji o pięć miesięcy - z 15 kwietnia do 15 sierpnia - poinformowała FAMMU/FAPA.

Natomiast Niemcy i Holandia zwróciły się z zapytaniem, czy KE przeanalizowała możliwość dalszego, dodatkowego wprowadzenia pozakwotowej produkcji na rynek wewnętrzny. Z kolei Wielka Brytania, wspierana przez Bułgarię i Portugalię, zwróciła uwagę, że takie działanie byłoby w sprzeczności wobec idei zawieszenia przetargów importowych w styczniu i lutym (przetargi anulowano ze względu na poprawę zaopatrzenia na unijnym rynku).

Produkcja cukru w Niemczech w sezonie 2011/12 przekroczyła kwotę produkcyjną o 1,85 mln ton. Nic dziwnego, że kraj ten lobbuje za dodatkowym wprowadzeniem cukru pozakwotowego na rynek wspólnotowy. Takie rozwiązanie byłoby także w interesie Francji (prawie 2 mln ton nadwyżki) i Polski (około 300 tys. ton nadwyżki - większa podaż mogłaby także doprowadzić do spadku

 

(Źródło: FAMMU/FAPA).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij