Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezes Kruszwicy: Nie wykluczamy wejścia w nowe segmenty rynku
Zakłady Tłuszczowe Kruszwica są w trakcie procesu zakupu aktywów związanych z produkcją i sprzedażą margaryn od spółki Małpka i nie wykluczają kolejnych akwizycji. Według prezesa spółki Wojciecha Jachimczyka, Kruszwica może wchodzić w nowe segmenty rynku. Jako ciekawy uważa on segment handlu zbożami czy też przetwórstwo zbóż - czytamy w Parkiecie.

Jego zdaniem, rok 2011 był trudny dla firm z branży tłuszczowej, niewiele lepiej jest w tym roku. Powodem jest sytuacja na rynku surowcowym, między innymi zmniejszające się zbiory rzepaku, które w w 2011 r. wyniosły ok. 1,9 mln ton, a w tym roku będą niższe niż 1,5 mln ton. To przełoży się na wzrost cen rzepaku i spadek rentowności jego przerobu.

Kruszwica, w ramach porządkowania grupy zamyka zakład w Warszawie i przenosi produkcję do zakładu w Karczewie, należącego do spółki Bunge Polska. Jak informuje Wojciech Jachimczyk ma łamach Parkietu, zakład w Warszawie zakończył już działalność, obecnie trwają prace związane z jego likwidacją. Prezes Kruszwicy spodziewa się, że konsolidacja produkcji przyniesie spółce wymierne korzyści - znikną wszystkie koszty związane z utrzymaniem infrastruktury odrębnego zakładu, a zarazem wzrośnie efektywność w wyniku centralizacji produkcji.

Zdaniem Wojciecha Jachimczyka, w tym roku nie należy oczekiwać dużej poprawy sytuacji w branży, szczególnie w pierwszej połowie roku. Tegoroczne niskie zbiory będą też rzutowały na działalność firm w pierwszej połowie 2013 roku - aż do kolejnych zbiorów - czytamy w Parkiecie.


(Źródło: Parkiet).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij