Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szef Coca-Cola HBC Polska: Spodziewamy się wzrostu rynku napojów
- Coca-Cola spodziewa się, że rynek napojów bezalkoholowych w Polsce w 2012 roku zanotuje lekkie wzrosty w stosunku do roku ubiegłego. Pomimo wzrostu cen surowców, głównym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na tegoroczną sprzedaż jest niedawno zakończone Euro 2012 - powiedział Ahmed Elafifi, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.

- Spodziewamy się, że rynek napojów bezalkoholowych w 2012 r. będzie lekko rósł. Ciężko jest powiedzieć konkretnie o jaką wielkość, bo to zależy od ogólnej koniunktury i sytuacji makroekonomicznej, ale wzrosty na pewno będą. Biorąc po uwagę ostatnie lata, to cały czas widzimy wzrosty, jedynie ich tempo jest raz szybsze, a raz wolniejsze" - powiedział Elafifi.

- Jako Coca-Cola spodziewamy się, że będziemy istotnym czynnikiem tego wzrostu. Myślę, że bez problemów powinniśmy utrzymać ponad 20 proc. udziałów w rynku. Jednym z głównych czynników wzrostu było i jest Euro 2012, dzięki któremu, pomimo wzrostu cen cukru, cen paliwa, udało nam się zwiększyć sprzedaż. Dzięki temu ogólna sytuacja na rynku jest lepsza niż w 2011 r. - dodał.

Na koniec 2011 roku Coca-Cola miała 22,4 proc. udziałów w sprzedaży wartościowej i 12,9 proc. udziałów w sprzedaży ilościowej napojów bezalkoholowych w Polsce. W 2011 r. wielkość polskiego rynku napojów bezalkoholowych to 5,6 mld litrów, natomiast wartość sprzedanych produktów wyniosła 11,1 mld zł.


(Źródło: PAP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij