Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UNILEVER I CHEP WPROWADZAJĄ PROGRAM CAŁKOWITEGO WYELIMINOWANIA EMISJI DWUTLENKU WĘGLA W PROCESIE ZARZĄDZANIA PALETAMI W HISZPANII
Dbałość o środowisko naturalne i wprowadzanie programów ograniczających zużycie zasobów jest często wpisane w strategię wielu firm na świecie. Firma CHEP specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie zarządzania paletami przeprowadziła we współpracy z firmą Unilever pilotażowy program mający na celu zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla w procesie zarządzania drewnianymi nośnikami.

To pierwszy tego typu program na świecie będący wynikiem globalnej strategii zakładającej całkowite wyeliminowanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery w produkcji i w łańcuchu dystrybucji towarów firmy Unilever. Do roku 2020 firma zamierza ograniczyć emisję CO2 o 50%. Jednym z elementów tej strategii jest współpraca z CHEP oraz wprowadzenie programu „Carbon Neutral” w procesie zarządzania paletami.  
Logo_The CarbonNeutral Company_zmni


Mniejszy poziom emisji CO2 to efekt wykorzystania w łańcuchu dystrybucji Unilever niebieskich palet CHEP. Głównym efektem wprowadzenia tej zmiany jest ograniczenie zużycia surowców, będące naturalną konsekwencją niszczenia nośników w procesie dystrybucji towarów. Zmniejszenie ilości drewna jest związane z większą trwałością i  odpowiednio dłuższym czasem życia palety CHEP w porównanu do innych palet dostępnych na rynku europejskim.


Innym aspektem mającym niebagatelny wpływ na środowisko naturalne jest transport palet. Współpraca z CHEP zdejmuje z firmy Unilever odpowiedzialność za odbiór pustych nośników z rozbudowanej sieci dystrybucji. Cały ciężar ustalania terminów zwrotu pustych opakowań ze sklepów i magazynów wraz z organizacją tras odbioru i planowania wykorzystania przestrzni ładunkowej w samochodach spoczywa na CHEP. Firma CHEP współpracuje ze wszystkimi dystrybutorami obsługującymi Unilever w Hiszpanii i samodzielnie odbiera palety, które trafiają do sklepów nie tylko pod produktami firmy Unilever ale i pozostałych użytkowników niebieskich palet.


Program wyeliminowania emisji dwutlenku węgla opiera się również na idei zakupu „kredytów węglowych” w wyspecjalizowanych firmach, zajmujących się programami ochrony środowiska. Do tego projektu zaangażowana została firma CarbonNeutral®Company, wiodący sprzedawca kredytów węglowych z siedzibami w Londynie i Nowym Jorku. Kredyty, uwierzytelnione przez Verified Carbon Standard i Climate, Community & Biodiversity Alliance, kompensują emisję gazów cieplarnianych a uzyskane w ten sposób środki CarbonNeutral®Company przeznacza na finansowanie projektów ochrony środowiska na całym świecie.


Bardzo angażujemy się w utrzymanie równowagi ekologicznej, mówi Dyrektor ds. dystrybucji w hiszpańskim oddziale koncernu Unilever, Josu Lesaka. Ten projekt stanowi doskonałą szansę na osiągnięcie naszych celów określonych w planie „Unilever Sustainable Living”. Dzięki niemu firma była w stanie zrównoważyć roczną emisję dwutlenku węgla wiążącą się z transportem palet CHEP w Hiszpanii. Mogliśmy samodzielnie wybrać, gdzie chcemy zainwestować nasze kredyty węglowe. Nasz wybór padł na Afrykę, gdzie zaangażowaliśmy się w projekt zalesiania w Kenii i Tanzanii.

 

Program pilotażowy poświęcony zminimalizowaniu emisji dwutlenku węgla to potężna demonstracja korzyści środowiskowych, jakie przynosi nasz model biznesowy komentuje Laura Nador Country General Manager CHEP Hiszpania. Chcielibyśmy podzielić się tą możliwością z innymi, podobnie myślącymi klientami, takimi jak Unilever, którzy chcą sprawić, aby ich łańcuchy dostaw bardziej sprzyjały równowadze ekologicznej. Plan zakłada kontynuację działań z innymi kluczowymi klientami CHEP w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce na przestrzeni najbliższych 18 miesięcy.

 

Informacje o firmie Unilever

Unilever jest jednym z wiodących światowych dostawców szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych, działający w ponad 100 krajach i prowadzący sprzedaż w 190 krajach. Co roku na całym świecie konsumenci kupują 170 miliardów opakowań produktów Unilever, a nasze produkty są używane dwa miliardy razy dziennie. Zatrudniamy ponad 171 000 pracowników, a nasz roczny poziom sprzedaży wyniósł w 2011 roku 46,5 mld EUR. 

Nasz portfel obejmuje bardzo znane marki: Knorr, Lipton, Dove, Becel/Flora, Blue Band/Rama/Country Crock, Wall’s/OLA/Langnese, Calvé, Pond’s, Lux, Axe/Lynx, Sunsilk, Rexona/Sure, Omo, Surf, Cif, Signal i Glorix/Domestos.

 

Informacje o firmie CHEP

CHEP to wiodąca na świecie firma oferująca usługi w zakresie wynajmu palet
i kontenerów. Firma dostarcza rozwiązania, które zwiększają efektywność  łańcucha dostaw poprzez wyeliminowanie konieczności odbioru pustych palet z dystrybucji oraz  ograniczenie administracji i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń sald paletowych
z wieloma odbiorcami.
Usługi świadczone przez firmę CHEP są zrównoważone pod względem środowiskowym oraz zapewniają klientom zwiększenie wydajności, jednocześnie obniżając ryzyko operacyjne i związane z uszkodzeniem produktów. Firma CHEP zatrudnia ponad 7000 pracowników i posiada 285 milionów palet i kontenerów, dzięki czemu oferuje bezkonkurencyjny zakres usług i wyjątkową wartość, obsługując sieć złożoną z ponad 500 000 punktów dostaw w 49 krajach. Do portfela klientów CHEP należą globalne firmy i marki, takie jak Procter & Gamble, Sysco, Kellogg’s, Kraft, Nestlé, Ford i GM. Firma CHEP jest częścią spółki Brambles Limited. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.chep.com.
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij