Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
ARR: Ceny zbóż coraz niższe
W dniach 08-14.07 ceny zbóż nadal spadały - wynika z cotygodniowego raportu Agencji Rynku Rolnego.

W Polsce ograniczony popyt na zboża, spowodowany perspektywą dostaw ziarna z tegorocznych zbiorów, przyczynił się do dalszego spadku cen skupu zbóż. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 08-14.07.2013 r. średnia cena pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 866 zł/t, o 2 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie zboże to było o 6 proc. tańsze niż miesiąc wcześniej i o 7 proc. tańsze niż przed rokiem.

Za żyto konsumpcyjne przeciętnie uzyskiwano 598 zł/t, nieznacznie (o 0,3 proc.) mniej od ceny z poprzedniego tygodnia oraz o 2 proc. mniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku zboże to było o 31 proc. tańsze.


Cena jęczmienia paszowego, w porównaniu z poprzednim tygodniem, uległa obniżeniu o 2 proc., do 721 zł/t. Była ona o 5 proc. niższa niż przed miesiącem i o 13 proc. niższa niż rok wcześniej.


Od początku czerwca 2013 r. zmiany cen kukurydzy są niewielkie. W dniach 08-14.07.2013 r. za zboże to płacono średnio 850 zł/t, o 1 proc. mniej niż tydzień wcześniej i nieznacznie (o 0,4 proc.) mniej niż przed miesiącem. Ceny kukurydzy były o 4 proc. niższe niż w porównywalnym okresie 2012 r.


(Źródło: PAP/ARR.)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij