Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport słodyczy w tym roku wzrośnie
Polski rynek słodyczy wyceniany jest na 8,2 mld zł. Prawie połowę tej wartości stanowi eksport. Najwięksi gracze jak Wedel, Wawel czy Jutrzenka rozpoznawani są nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Popularność naszych produktów dostrzegli nawet Chińczycy, którzy kilka lat temu podrabiali markę Zozole firmy Mieszko - informuje serwis wyborcza.biz.

Polskie słodycze są eksportowane do ponad 60 krajów świata, a wartość eksportu to ok. 1 mld euro rocznie, czyli ponad 4 mld zł. Aż 70 proc. eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej - głównie do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Oprócz rynków unijnych główne kierunki to: Rosja, Turcja, Arabia Saudyjska, Ukraina, Izrael, USA, Kanada.


Jak mówi Jolanta Matuska ze Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych (Polbisco), również w tym roku spodziewany jest wzrost eksportu w stosunku do roku poprzedniego. Największy udział zarówno ilościowy, jak i wartościowy w eksporcie słodyczy, mają wyroby czekoladowe. Przypomina, że w eksporcie polskiej żywności wśród produktów przetworzonych wyroby czekoladowo-cukiernicze w ubiegłym roku zajęły pierwsze miejsce pod względem wartościowym. Podobny wynik spodziewany jest w tym roku - czytamy w wyborcza.biz.


(Źródło: Wyborcza.biz).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij