Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
W Polsce dynamicznie rośnie skup mleka
Dobra koniunktura na rynku mleka sprawia, że w ostatnich miesiącach przyspieszają wzrostowe tendencje w skupie mleka. Według danych GUS w lutym br. wolumen zakupionego przez mleczarnie surowca był o 7,6% wyższy niż rok wcześniej i sięgnął 757,3 mln litrów (dla porównania w styczniu br. i grudniu ub. r. dynamika wzrostu wyniosła ponad 6,2%, w listopadzie +5,2%, zaś w październiku +3,4% w relacji rocznej) - informują eksperci BGŻ.

Jest to bardzo duża zmiana zważywszy, że jeszcze w I półroczu 2013 r. skup mleka był o prawie 2% niższy niż rok wcześniej.


Wszystko wskazuje zatem na to, że w tym roku Polska dość istotnie przekroczy przyznaną kwotę. Według danych ARR w okresie od kwietnia 2013 r. do lutego 2014 r. mleczarnie skupiły około 9,2 mln t mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu, tj. o ponad 2% więcej niż w analogicznych miesiącach rok wcześniej. Wobec powyższego, stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego wyniósł około 93%. Zatem przy utrzymaniu w marcu br. dynamiki wzrostu skupu na poziomie 6-7% w relacji rocznej, kwota zostanie przekroczona o około 2-2,5%.


(Źródło: Bank BGŻ/ www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij