Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Branża mleczarska ważnym czynnikiem wzrostu dla polskiego eksportu
Branża mleczarska napędza eksport polskich produktów rolnych – wynika z dyskusji ekspertów na III Kongresie Branży Mleczarskiej, który odbył się na początku czerwca w Warszawie. TÜV Rheinland Polska po raz drugi była partnerem merytorycznym wydarzenia.

logo tuv

Od pięciu lat wartość sprzedaży polskich produktów mleczarskich na rynki krajów Unii Europejskiej  rośnie rocznie o ok. 4 procent, natomiast w przypadku państw pozaunijnych wzrost sięga nawet 24 procent rocznie. Według analityków z Banku BGŻ w 2014 i 2015 roku popyt na produkty mleczarskie na rynkach światowych będzie rósł. Głównie dzięki państwom rozwijającym się jak Brazylia, Rosja, RPA, Indie, Indonezja, Chiny, czy Nigeria.

 

Obecnie największymi odbiorcami polskich produktów mleczarskich, nie licząc państw należących do Unii Europejskiej, są Federacja Rosyjska i Chiny – wynika z danych  Biura Bezpieczeństwa Żywności Głównego Inspektoratu Weterynarii. Większości państw trzecich nie ma specjalnych obostrzeń eksportowych. Niektóre kraje wymagają jednak specjalnych certyfikatów i uprawnień eksportowych.

 

Anna Głodkowska, ekspert TÜV Rheinland Polska w trakcie swojego wystąpienia przekonywała, że wiarygodna certyfikacja jest istotna dla eksportu. Stała i niezmienna jakość produktów oraz bezpieczeństwo ich produkcji stanowią ważny czynnik w rozwoju handlu międzynarodowego. Dzięki wdrożeniu systemów jakości, firmy mogą otworzyć się na nowe rynki zbytu, usprawnić zarządzanie produkcją, a przede wszystkim pokazać swoim partnerom biznesowym i klientom, że wytwarzane przez nich produkty są bezpieczne.

 

 

***

TÜV Rheinland Polska jest  w czołówce firm certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Spółka jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, działającego w Niemczech od ponad 140 lat. Polski oddział w trakcie kilkunastu lat działalności (od 1994 r.) zdobył pozycję eksperta w dziedzinie certyfikacji wyrobów, technologii, systemów zarządzania i personelu na krajowym rynku. Wśród klientów TÜV Rheinland Polska znajdują się obecnie największe przedsiębiorstwa m. in. z branży spożywczej, budowlanej, energetycznej i medycznej. Więcej informacji: www.tuv.pl

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Tynka
Specjalista ds.
Public Relations
TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

tel.: +48 32 271 64 89 w. 105
email:
agata.tynka@pl.tuv.com
www.tuv.pl


(Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij