Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Smakowity kąsek dla PKO BP
Polska jako spichlerz Europy, finansowana przez polski bank - oto wizja PKO BP. Giełdowa spółka zaczyna ostrą walkę o rolników i przetwórców w kraju oraz tam, dokąd eksportują – podaje Puls Biznesu.

Chcemy się rozwijać razem z polskimi spo­żywcami i rolnikami - deklaruje PKO BP. Prezes Zbigniew Jagiełło podkreśla, że pro­dukcja żywności staje się naszą narodową specjalnością. - Kiedyś mówiło się o Polsce jako spi­chlerzu Europy i warto do tej metafory powrócić, zwłaszcza że branża spożywcza wciąż nie wykorzystuje w pełni potencjału.
Jest tu duże pole do poprawy produktyw­ności.


Poza przetwórcami, z którymi PKO BP ma już sporo doświadczeń, na bankowym celowniku są grupy producenckie i rolni­cy. Bank zaczyna od największych grup, z obrotami przekraczającymi 500 mln zł, których jest w Polsce około 115. Obecnie współpracuje z 23, w najbliższych la­tach chce tę liczbę co najmniej podwoić. W kręgu zainteresowań PKO BP są też gospodarstwa rolne, na początek o naj­większym areale. W kolejnych latach do tej grupy mają dołączać również rolni­cy działający na mniejszych obszarach. Celem banku jest osiągnięcie w tym sek­torze w ciągu trzech lat dwucyfrowego udziału w rynku.


(Więcej w: Puls Biznesu 06.02.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij