Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rząd zamierza opodatkować także e-handel
- Rząd zamierza obłożyć podatkiem obrotowym ok. 20 tys. działających w Polsce e-sklepów - wynika z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita". Pomysłowi przyklasnęła więszość tradycyjnych branżowych organizacji handlowych.

Sami handlowcy na wielu spotkaniach wskazywali na konieczność opodatkowania obrotu internetowego. - Allegro to dla nich podobny wróg jak Biedronka. Podatek jest wymierzony głównie przeciwko firmom zagranicznym – mówi na łamach "Rz", jeden z prezesów dużej sieci handlowej. Z głosów padających także ze strony rządowej wynika, że e-handel prawdopodobnie także zostanie objęty podatkiem, na takich samych zasadach jak tradycyjna sprzedaż, czyli stawką progresywną.


Spodziewają się one, że dzięki temu przynajmniej mniejsze sieci zapłacą mniejszą stawkę podatku niż zakładane 2 proc. rocznie. Natomiast zdaniem ekspertów od e-handlu postawi on polskie firmy internetowe w bardzo trudnej sytuacji.


Szacuje się, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą ok. 45 mld zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż w 2015 r. Podatek obrotowy od handlu ma przynieść w br. 2 mld zł. Zacznie obowiązywać w I kwartale.


Więcej w: "Rzeczpospolitej" 11.01.2016Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij