Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé po raz kolejny wśród liderów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w rankingu Oxfam
W najnowszym raporcie „Behind the Brands”, przygotowanym przez międzynarodową organizację humanitarną Oxfam, Nestlé po raz kolejny zostało sklasyfikowane na drugim miejscu, uzyskując wynik na poziomie 69%. Koncern został doceniony m.in. za działania na rzecz ochrony środowiska, zapobieganie wycinaniu lasów, podejmowane inicjatywy na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet w łańcuchu dostaw oraz działania mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Organizacja Oxfam od 2013 roku tworzy ranking dziesięciu najbardziej odpowiedzialnych firm z branży FMCG oceniając ich wpływ na środowisko naturalne oraz społeczną odpowiedzialność biznesu. Ocena Oxfam podzielona jest na 7 głównych kryteriów: dostęp do gruntów, prawa kobiet, sytuacja farmerów i pracowników rolnych, wpływ na zmianę klimatu, przejrzystość działań oraz polityka w sprawie wody.

 

Koncern Nestlé zajął drugie miejsce już kolejny rok z rzędu, wyróżniając się wśród ocenianych firm takimi inicjatywami jak zerowa tolerancja dla zawłaszczenia ziemi, wpieranie autochtonicznych, lokalnych społeczności, czy zapobieganie procesowi wylesiania. Firmie od 2005 roku udało się także zredukować emisję gazów cieplarnianych o 43% na tonę produktu. Polskim przykładem proekologicznych działań Nestlé jest modernizacja instalacji cieplnej w fabryce słodyczy w Kargowej, gdzie ciepło z pieca waflowego odzyskiwane jest do ogrzewania wody.

 

Poza działaniami na rzecz środowiska, Nestlé podejmuje także inicjatywy prospołeczne, m.in. na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet, zarówno na rynku pracy, w społeczeństwie, jak i pracujących w łańcuchu dostaw koncernu. W ramach realizacji tej polityki w 2015 roku Nestlé przeszkoliło ponad 100 000 kobiet w Azji i Afryce w zakresie rozwijania przedsiębiorczości i umiejętności biznesowych.


– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się po raz kolejny w gronie liderów rankingu organizacji humanitarnej Oxfam. Szczególnie cieszy ocena na poziomie „dobry” dla naszych działań na rzecz wpierania lokalnych społeczności w zakresie własności gruntów rolnych oraz dla akcji mających na celu ograniczenie zmian klimatu. Tego typu zewnętrzne oceny stanowią dla nas bardzo istotne odniesienie, dzięki wnikliwej ocenie i analizie przegotowanej w ramach raportu „Behind the Brands” wiemy, które obszary działalności firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju funkcjonują sprawnie, a nad którymi należy jeszcze mocniej pracować i je udoskonalać, by jeszcze korzystniej oddziaływać na środowisko i społeczeństwo – powiedziała Mariola Raudo, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych i PR, Nestlé.

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:


Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz

Senior Account Executive
Email: 
m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360

 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     

 

 

Nestle_numerem_jeden_w_rankingu_Effie

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij