Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dyrektor PFPŻ ZP: KE powinna przestać lekceważyć narastający protekcjonizm
- Komisja Europejska powinna przestać lekceważyć narastający protekcjonizm – to, że łamie się podstawowe zasady wspólnego rynku, że wprowadza się akty prawne, które kompletnie nie są konsultowane na poziomie wspólnotowym - mówił Andrzej Gantner, dyrektor PFPŻ ZP podczas debaty ekonomicznej Okrągły Stół ING, zorganizowanej przez ING Bank Śląski oraz redakcję serwisu portalspozywczy.pl i magazynu „Rynek Spożywczy”.

Jak podkreślił Andrzej Gantner, szczególnie niepokoi to, że protekcjonizm w ostatnim czasie przebył ewolucję od prób negowania produktów z danego kraju przez media do systemowych rozwiązań obrony rynków wewnętrznych, które są zapisywane w aktach prawnych poszczególnych krajów. To bardzo ostro widać na rynku czeskim.


- Na protekcjonizm na wspólnotowym rynku skarżą się nie tylko polscy producenci żywności eksportujący do Czech, ale także niemieckie firmy, które sprzedają swoje produkty we Włoszech – dodał dyrektor PFPŻ ZP.


Więcej informacji: 

www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/dyrektor-pfpz-ke-powinna-przestac-lekcewazyc-narastajacy-protekcjonizm,133687.html 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij