Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komisja PE za ograniczeniem emisji CO2 w rolnictwie
Komisja środowiska PE opowiedziała się za ograniczeniem emisji CO2 przez sektory transportu, rolnictwa, budynków i odpadów w UE o co najmniej 30 proc. do 2030 r. w odniesieniu do poziomów emisji z 2005 r. - podaje PAP.

Zgodnie z przegłosowaną propozycją kraje UE będą miały własne wiążące cele krajowe w zakresie ograniczenia emisji CO2. Przykładowo Polska do końca przyszłej dekady będzie musiała je zmniejszyć w sektorach transportu, budownictwa, rolnictwa i odpadów o 7 proc. w stosunku do 2005 roku.

PE podkreśla, że decyzja pozwoli na stworzenie wiążących celów redukcji dla sektorów, które nie są objęte systemem handlu emisjami, tzw. ETS. Ta grupa - sektory rolnictwa, transportu, budownictwa i odpadów - jest określana mianem non-ETS i odpowiada łącznie za około 60 proc. emisji gazów cieplarnianych w UE.


Przegłosowana propozycja zakłada, że każde państwo członkowskie UE będzie musiało postępować zgodnie ze swoją "ścieżką" redukcji emisji, począwszy od 1 czerwca 2019 r. (Komisja Europejska wcześniej proponowała 2020 r.).


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij