Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kampania #EUandMyFood – promowanie znaczenia bezpieczeństwa żywności w UE
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) we współpracy z Państwami Członkowskimi i przy wsparciu Komisji Europejskiej prowadzi kampanię pod hasłem #EUandMyFood.

Celem kampanii jest przypomnienie o wartości, jaką stanowi europejski system bezpieczeństwa żywności, przyjęty w 2002 roku na mocy ogólnego prawa żywnościowego.

Dr Bernhard Url, Dyrektor wykonawczy EFSA, wyraził przekonanie, że o znaczeniu integracji europejskiej dla obszaru bezpieczeństwa żywności warto przypomnieć w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w dniach 23 – 26 maja 2019 r.

Kampania ogólnounijna, będąca jedną z kilku inicjatyw instytucji i agencji UE, które podkreślają wartość, jaką UE wnosi do codziennego życia obywateli, realizuje zamierzony cel poprzez serię krótkich filmików, animacji i stronę internetową. Informacje dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych UE wskazują w jaki sposób obywatele UE korzystają z najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności na świecie.

Więcej informacji UE można znaleźć na stronie: https://www.efsa.europa.eu/en/eu-and-my-food

System UE troszczy się o nasze zwierzęta

Nasze zdrowie wiąże się ze zdrowiem zwierząt. Zamieszkujemy tę planetę razem z tysiącami gatunków zwierząt. Około 30% żywności produkowanej w Europie jest pochodzenia zwierzęcego, a dwie trzecie upraw wykorzystuje się do ich karmienia. Aby chronić własne zdrowie, musimy dbać o zdrowie zwierząt oraz zapewnić im odpowiednie pożywienie i opiekę.

System UE dostarcza żywność, której możemy ufać…

Wszyscy chcemy mieć dostęp do bezpiecznej żywności, możliwość prześledzenia pochodzenia jej składników, a także potwierdzenia oświadczeń o wynikających z niej korzyści. UE gwarantuje, że rolnicy, producenci i supermarkety zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa swoich produktów i udostępnią konsumentom informacje o wszystkich składnikach i ich pochodzeniu.

Źródło: GIS.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij