Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Marta Marczak, PwC: Jedzenie traci polityczną neutralność
– Jedzenie jak nigdy dotąd wymaga przeredefiniowania, ponieważ traci swoją polityczną neutralność. Wybierając jedzenie będziemy manifestować naszą postawę za czymś lub przeciwko czemuś – mówiła Marta Marczak, dyrektor w zespole strategii marki PwC, podczas debaty "Żywność i jedzenie. Moda i styl", która odbyła się która odbyła 15 maja 2019 r. w ramach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Żyjemy w świecie, który jest bardzo mocno przyciskany czynnikami takimi jak zanieczyszczenie środowiska, zmiana struktury demograficznej, choroby cywilizacyjne czy digitalizacja. To nie są trendy, tylko czynniki cywilizacyjne napędzające istnienie trendów, na które marki są w stanie odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedzą w sposób wiarygodny i ważny dla konsumenta, odniosą komercyjny sukces – tłumaczyła Marta Marczak.


Jak podkreśliła, dzisiaj nie ma już neutralnych wyborów. To nowy kontekst rozmowy o biznesie spożywczym. Jedzenie ma cywilizacyjne znaczenie.


– Mam wielkie marzenie, żeby producenci i właściciele marek spożywczych nie byli reaktywni, tylko progresywni. Zajmowali się wprowadzeniem zmian – apelowała prelegentka.


– Marki muszą przestać myśleć o targetach, grupach docelowych. Muszą myśleć o tym, jaką wartość mają do zaproponowania. I bardzo się starać, żeby zbudować wokół tej wartości społeczność, która stanie się naturalnym medium, wiarygodnym ambasadorem. To prowadzi do nowego zjawiska w marketingu: odejścia od storytellingu do storydoing. Dziś konsumenci nauczyli się, że marki mogą opowiadać różne historie, niektórzy to wprost nazywają kalkami marketingowymi. Chodzi teraz o to, żeby odzyskać kredyt zaufania. Pokazać, że marketing to nie jest ściema, że marki mają pozakomercyjny sens i że mogą przyczynić się do ważnej dla wszystkich zmiany. Żeby to się mogło stać, muszą być uczciwe i autentyczne. Przestać gadać, a zacząć robić. To będzie marketing, który współczesnych konsumentów zainteresuje i pozwoli uzyskać to, co jest najważniejszym celem, czyli lojalność – mówiła.


Więcej informacji: Portalspozywczy.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij