Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister Pinkas: "Trzymaj Formę!" wzorcowym przykładem działań w zakresie prewencji nadwagi i otyłości na skalę międzynarodową
Minister Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny otworzył szkolenie dla wojewódzkich koordynatorów Programu "Trzymaj Formę!" zorganizowane w dniu 16 października br.

W dniu 16 października br. miało miejsce szkolenie dla wojewódzkich koordynatorów Programu "Trzymaj Formę!".

 

Spotkanie otworzył Minister Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, który podkreślał rangę Programu "Trzymaj Formę!" i jego istotność dla działań profilaktycznych prowadzonych przez Państwową Inspekcje Sanitarną. Edukację zdrowotną w szkole należy bowiem traktować za najbardziej opłacalną, długofalową inwestycję w zdrowie społeczeństwa. Minister Pinkas przypomniał również, że program jest wzorcowym przykładem działań w zakresie prewencji nadwagi i otyłości na skalę międzynarodową. Minister wskazywał także na konieczność intensyfikacji prowadzonych działań promujących program, tak aby efektywnie z roku na rok coraz bardziej zwiększać jego zasięg.

 

W dalszej kolejności przedstawiciel GIS przedstawił podsumowanie zeszłorocznej edycji Programu "Trzymaj Formę!" oraz Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”.  


XIII edycja Programu realizowana w roku szkolnym 2018/2019 obecna była w 6 837 szkołach, co stanowi 41% wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce (z wyłączeniem szkół dla dorosłych). Powyższa liczba obejmuje 5 645 szkół podstawowych oraz 1 192 gimnazjów. Odbiorcami XIII edycji programu było ponad 588 tys. uczniów III klas gimnazjów oraz V-VIII klas szkół podstawowych, w tym 534 461 uczniów klas V- VIII szkół podstawowych oraz 53 719 uczniów III klas gimnazjów.

 

Przedstawiciel PFPŻ ZP przedstawił założenia realizacji XIV edycji Programu oraz IX edycji Konkursu. W szczególności zaprezentowane zostały nowe rozwiązania techniczne:

  • stworzenie systemu elektronicznej rejestracji szkół do Programu Trzymaj Formę! za pośrednictwem strony www.trzymajforme.pl
  • funkcjonalności systemu dla szkół oraz dla wojewódzkich i powiatowych koordynatorów programu;
  • modyfikacje internetowego systemu konkursowego oraz platforma dostępu dla WSSE/PSSE.


Spotkanie miało charakter warsztatowy, tak aby koordynatorzy WSSE/PSSE mieli możliwość indywidualnego zapoznania się z systemem i przetestowania jego funkcjonalności. 


Program „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest od 13 lat przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dot. Diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: Trzymaj formę!

Bez tytułu

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij