Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Standard VLOG - żywność bez GMO („Ohne GenTechnik”)
Standard i znak „Ohne GenTechnik” oraz „VLOG geprüft” potwierdzają, że produkty spożywcze, jak też pasze są nadzorowane pod kątem zawartości składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

Znak zastrzeżony „Ohne GenTechnik” jest własnością niemieckiego Federalnego Ministerstwa Żywności i Rolnictwa. Służy do dobrowolnego znakowania żywności jako takiej, wyprodukowanej bez inżynierii genetycznej. Stowarzyszenie VLOG ma wyłączność na udzielanie licencji na stosowanie znaku graficznego „Ohne GenTechnik”.  


Znak zastrzeżony „VLOG geprüft / VLOG Verified” jest chronionym słownym znakiem towarowym, którego właścicielem jest stowarzyszenie VLOG. Służy on do etykietowania paszy nadającej się do produkcji żywności oznaczonej jako „Ohne Gentechnik” - wolnej od GMO. Pasza jest certyfikowana zgodnie ze standardem VLOG lub ze standardem uznawanym za równoważny przez VLOG.


Certyfikat VLOG dotyczy produktów pochodzenia zwierzęcego: jajek, mleka, mięsa. Ma również zastosowanie dla zbóż, warzyw i owoców. Jego posiadanie oznacza, że z procesu produkcyjnego firmy wyeliminowano wszystkie składniki, które mogą zawierać GMO. Produkty finalne są wolne od organizmów modyfikowanych genetycznie. Ponadto wykluczono również z cyklu karmienia zwierząt pasze, które mogą zawierać GMO.


W przypadku badań GMO zgodnie ze standardem VLOG ogromne znaczenie ma dobór właściwej metody badawczej do charakteru badanej próbki. W zależności od tego, czy próbka to jednoskładnikowy materiał paszowy, czy też pasza wieloskładnikowa, zakres badań jakie należy przeprowadzić jest bardzo różny.


Laboratorium J.S.Hamilton Poland znajduje się na liście laboratoriów zatwierdzonych w zakresie analiz GMO według standardu VLOG.


Jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się ze swoim opiekunem z Biura Obsługi Klienta lub z Działu Handlowego.

 

Chcesz rozpocząć współpracę?

To proste! Prześlij swoje zapytanie na nasz adres e-mail:

oferty.food@hamilton.com.pl

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij