Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wiceminister Jacek Ozdoba o przeciwdziałaniu przestępczości środowiskowej
„Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwania dla organów ścigania i Inspekcji Ochrony Środowiska” – to główny temat konferencji online z udziałem wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby, która odbyła się 15 kwietnia 2021 r.

Celem konferencji było omówienie najważniejszych zagadnień związanych z walką z przestępczością środowiskową w Polsce.


"Środowisko to nasz dom i coś, co zostawiamy na następne pokolenia. Musimy zrobić wszystko, aby szara strefa związana z przestępczością środowiskową była jak najmniejsza, a narzędzia w walce z nią były jeszcze bardziej skuteczne" – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, otwierając konferencję.


Debata na temat przestępczości środowiskowej pokazała, nie tylko gdzie potrzebne są nowe rozwiązania, ale także gdzie jest pole sukcesów. Jak podkreślił wiceminister Ozdoba, Polska w ciągu ostatnich kilku lat zrobiła gigantyczny postęp np. w zakresie zwalczania przestępczości w transgranicznym przemieszczaniu odpadów.


Podczas konferencji omawiano m.in. zagadnienia odpowiedzialności karnej w ochronie środowiska, oceny polskiego systemu zwalczania przestępczości środowiskowej oraz działań poszczególnych instytucji i służb w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości. Dokonano również podsumowania obszarów, w których istnieją trudności w zakresie np. gospodarki odpadowej oraz wyzwania, jakie stoją przed służbami państwowymi zaangażowanymi w zwalczanie przedsiębiorczości środowiskowej.


W spotkaniu poza wiceministrem klimatu i środowiska Jackiem Ozdobą, wzięli udział m.in. Marek Chibowski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska i dr hab. Marcin Wielec, Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.


Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij