Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Koniec działalności Europejskiej Platformy ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia
Komisja Europejska (DG SANTE) poinformowała zainteresowane strony, że podjęła decyzję o zakończeniu działalności Platformy UE ds. żywienia, aktywności fizycznej i zdrowia. Podobnie działania unijnej Grupy Wysokiego Szczebla ds. Żywienia i Aktywności Fizycznej, w skład której wchodzą eksperci ds. zdrowia z państw członkowskich UE, zostały zakończone.

W świetle nowych kluczowych priorytetów politycznych Komisja zdecydowała, że ​​działania w zakresie odżywiania i aktywności fizycznej będą w przyszłości koncentrować się na realizacji celów zrównoważonego rozwoju poprzez identyfikację i wdrażanie najlepszych praktyk wspieranych przez Grupę ds. Promocji Zdrowia, Zapobiegania Chorobom i Zarządzania Chorobami Niezakaźnymi (SGPP - Steering Group on Health Promotion, Disease Prevention and Management of Non-Communicable Disease).

SGPP składa się wyłącznie z przedstawicieli państw członkowskich (ministerstwa zdrowia).

 

Komisja zauważyła również, że ​​Platforma Polityki Zdrowotnej UE (EU Health Policy Platform), w tym nowa grupa kontaktowa interesariuszy w walce z rakiem (której członkiem jest FoodDrinkEurope), będzie służyć jako platforma wymiany informacji dotyczących działalności różnych zainteresowanych stron, w tym pracowników służby zdrowia, rządów i Komisji.

 

Od 2019 r. Europejska Platforma ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia wykazywała niewielką aktywność, głównie ze względu na niezadowolenie interesariuszy z funkcjonowania platformy i brak wsparcia politycznego ze strony Komisji.

 

FoodDrinkEurope był członkiem założycielem Europejskiej Platformy ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia, a członkowie FDEU dostarczali znaczącego wkładu w zakresie zobowiązań na rzecz profilaktyki zdrowotnej. Jednym z działań corocznie zgłaszanych do bazy dobrych praktyk Platformy był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” prowadzony przez PFPŻ ZP wspólnie z GIS.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij