Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Europejscy rolnicy chcą lepszej polityki promocji produktów rolnych
W przyjętym stanowisku w sprawie reformy systemu promocji unijni przywódcy rolników wezwali do znacznych ulepszeń w polityce promocji produktów rolnych, w tym do zwiększenia finansowania.

 - Promocja produktów rolnych jest ważną polityką i będzie odgrywała coraz większą rolę w przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej (WPR). Wobec stopniowego otwierania granic coraz ważniejsze staje się promowanie unijnych produktów rolnych na rynku wewnętrznym, aby konsumenci poznali wysokie unijne standardy jakości i produkcji. W 2008 roku ponad 85% unijnej produkcji rolnej i spożywczej sprzedano na rynku wewnętrznym. Ambitna polityka promocji pomoże również utrzymać i zwiększyć udział UE w rynkach krajów trzecich, wobec coraz większej konkurencji na świecie – powiedział na posiedzeniu w Brukseli Sekretarz Generalny Komitetów Copa-Cogeca, Pekka Pesonen.

- W związku z tym Komitety Copa-Cogeca wzywają unijnych polityków do przeprowadzenia zmian w polityce promocji. Należy uprościć wymogi administracyjne i ulepszyć procedurę wyboru programów. Ponadto, potrzebna jest większa przejrzystość i koordynacja pomiędzy państwami członkowskimi i Komisją Europejską, aby programy były bardziej efektywne – dodaje szef Copa – Cogeca.

 (Źródło: Copa-Cogeca)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij