Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia w konkursie „Pracodawca Jutra”!
Trwa kolejna, VII edycja konkursu „Pracodawca Jutra” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Warto wziąć udział w konkursie, który daje możliwość szerokiej promocji marki Państwa organizacji, jej wartości, a także dokonań - ciekawych, innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Warto również zachęcić partnerów i klientów do wzięcia udziału w konkursie, aby chwalić się inicjatywami rozwojowymi, które wspólnie były zrealizowane.


Ważnym aspektem konkursu jest wymiana dobrych praktyk dotyczących tworzenia przyjaznego środowiska pracy i zarządzania zespołami pracowniczymi, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości zarówno pracownika jak i pracodawcy. Laureaci konkursu – firmy i instytucje edukacyjne - to liderzy, którzy rozumieją i doceniają edukację dla przedsiębiorczości oraz prawidłowo identyfikują kompetencje przyszłości. Wspierając edukację przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w miastach i regionach.


Zgłoszenia w dwóch tegorocznych kategoriach: „Rozwój Pracownika” i „Ambasador Edukacji” przyjmowane są do końca czerwca br. W ramach każdej z kategorii wyróżnione zostaną inicjatywy w segmencie „mikro i mały przedsiębiorca”, a także w segmencie „średni i duży przedsiębiorca”.


Kategoria „Rozwój Pracownika” obejmuje inicjatywy z zakresu:

  • pomocy pracownikom w rozwoju zawodowym,
  • systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności,
  • inwestycji w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kompetencje lub prowadzące do uzyskania kwalifikacji pracowników (kursy, szkolenia, programy migracji między działami),
  • rozwoju kompetencji miękkich (uniwersalnych, ponadsektorowych) poszukiwanych przez pracodawców (np. w formie wolontariatu pracowniczego),
  • działań wspierających komfort psychiczny pracowników, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem, wypaleniem zawodowym.

Kategoria „Ambasador Edukacji” obejmuje inicjatywy z zakresu:


  • współpracy przedsiębiorcy z instytucjami edukacyjnymi (prowadzenie lekcji, warsztatów w szkołach, tworzenie/wspieranie klas profilowych, współpraca z organizacjami pozarządowymi o profilu oświatowym/edukacyjnym),
  • tworzenia lub wspierania autorskich platform/gier edukacyjnych, staży i konkursów dla uczniów,
  • zaangażowania pracodawców w działalność dydaktyczną i naukową dla wykładowców/nauczycie /organizacji studenckich (np. laboratoria, programy badawczo-rozwojowe, koła naukowe).

 

Nagrody i wyróżnienia


W konkursie zostaną wyłonieni „Pracodawcy Jutra 2023”. Regulamin przewiduje cztery nagrody główne oraz 17 nagród sektorowych i 17 wyróżnień sektorowych.

Laureaci mogą bezterminowo posługiwać się tytułem i logotypem „Pracodawca Jutra 2023”, a także brać udział w działaniach komunikacyjnych i promocyjnych PARP, dotyczących nagrodzonych inicjatyw edukacyjnych.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas gali finałowej w październiku 2023 r.


Patronat honorowy: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.


Konkurs finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) oraz ze środków budżetu państwa.


Szczegółowe informacje, a także formularz do zgłoszeń konkursowych dostępne są na stronie PARP.


banner uniwersalny_PJ_2023_1920x1080www

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij