Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Joanna Piekutowska Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska
Dziś odbyła się uroczystość powitania Joanny Piekutowskiej jako nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pani Piekutowska, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze ochrony środowiska, wcześniej odebrała akt powołania z rąk Minister Pauliny Hennig-Kloski w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ma nowego szefa, Joannę Piekutowską. Jest ona pracowniczką Inspekcji Ochrony Środowiska od 1992 roku. Pani Piekutowska posiada bogate doświadczenie, wcześniej pracowała w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz ostatnio w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie.


Joanna Piekutowska jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, magistrem inżynierem inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Ukończyła podyplomowe studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Prawa Europejskiego w Warszawie na kierunku Administracja Publiczna pod patronatem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Posiada tytuł Master of Business Administration MBA-SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez całe dotychczasowe życie zawodowe związana z urzędami administracji rządowej zajmującymi się sprawami ochrony środowiska.


W latach 1992-1995 pracowała w Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie była Naczelnikiem Wydziału Inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie w latach 1996-2007. Od listopada 2007 do maja 2012 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Inspekcji i Orzecznictwa w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie, a potem była drugim Zastępcą Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska od czerwca 2012 do maja 2022 roku.


Nowa szefowa GIOŚ brała udział w wielu międzynarodowych programach wymiany doświadczeń dla inspektorów ochrony środowiska w ramach IMPEL Network oraz projektach, m.in. projektu polsko-norweskiego PL 0100 „Wzrost efektywności Inspekcji Ochrony Środowiska na podstawie doświadczeń norweskich”. Była także uczestnikiem prac negocjacyjnych między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz polskiej delegacji rządowej na 19. Sesję Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju ONZ.


Od października 2002 roku jest urzędnikiem Służby Cywilnej i członkiem Wyższej Komisji Dyscyplinarnej Służby Cywilnej. Została także wpisana na listę biegłych Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w zakresie postępowań wodnoprawnych. W 1998 roku otrzymała srebrną odznakę Ministra Ochrony Środowiska za zasługi w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Prywatnie pasjonuje się muzyką rockową oraz klasyczną oraz ukończyła szkołę muzyczną I stopnia.


Joanna Piekutowska została wybrana na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w konkursie, gdzie okazała się najlepszym kandydatem. Powołanie odebrała z rąk Minister Pauliny Henning-Kloski, podpisane przez Premiera Donalda Tuska 15 kwietnia 2024 roku.


Źródło: MKiŚ


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij