Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Broszura KE dot. metod oznaczania śladu środowiskowego
Komisja Europejska opublikowała nowy materiał informacyjny dotyczący śladu środowiskowego. W broszurze wyjaśniono, w jaki sposób przedsiębiorstwa i konsumenci mogą skorzystać z metod oznaczania śladu środowiskowego i w jaki sposób można je zastosować do konkretnych produktów.

Metody oznaczania śladu środowiskowego (EF) to narzędzia naukowe i zasady zaprojektowane do obliczania wpływu produktów i organizacji na środowisko. Jest to dokładny sposób pomiaru zrównoważonego rozwoju, wykorzystujący podejście do oceny cyklu życia, które obejmuje recykling i odzysk. Opracowane przez Komisję Europejską przy zaangażowaniu zainteresowanych stron, ich głównym celem jest dostarczanie wiarygodnych i możliwych do sprawdzenia informacji, umożliwienie przedsiębiorstwom doskonalenia praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz pomoc konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów.

Nowa broszura informacyjna dotycząca śladu środowiskowego wyjaśnia, w jaki sposób firmy i konsumenci mogą skorzystać z metod pomiaru śladu środowiskowego oraz w jaki sposób można zastosować te metody w odniesieniu do produktu. Materiał ten przesyłam informacyjnie do Państwa wiadomości w załączeniu.

 

Dalsze informacje dostępne są na niedawno zaktualizowanej dedykowanej stronie internetowej Komisji Europejskiej: https://green-business.ec.europa.eu/environmental-footprint-methods_en

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij