Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > Samoregulacja reklamy żywności skierowanej do dzieci

O samoregulacji
Definicje
Kryteria żywieniowe
Do pobrania
Samoregulacja reklamy żywności skierowanej do dzieci

Witamy na podstronie PFPŻ ZP poświęconej samoregulacji reklamy żywności skierowanej do dzieci do 12 roku życia.

W dniu 29 października 2014 r. doszło do oficjalnego podpisania Porozumienia największych nadawców telewizyjnych w sprawie zasad rozpowszechniania reklam i wskazań sponsorskich dotyczących artykułów spożywczych lub napojów zawierających składniki, których obecność w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazana, które weszło w życie 1 stycznia 2015 r.

Zgodnie z postanowieniami Porozumienia, nadawcy telewizyjni zobowiązali się, że Audycjom dla dzieci nie będą towarzyszyć reklamy oraz wskazania sponsorskie dotyczące artykułów spożywczych lub napojów zawierających składniki, których obecność w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazana.


Trzonem samoregulacji nadawców są Kryteria żywieniowe reklamy żywności skierowanej do dzieci do lat 12 opracowane przez PFPŻ ZP, które pozwalają na łatwą ocenę produktów pod kątem spełniania przez nie wymogów samoregulacji.

Zgodnie z porozumieniem, nadawcy telewizyjni zobowiązali się wymagać od reklamodawców złożenia oświadczenia o zgodności z kryteriami żywieniowymi treści reklamy oraz wskazania sponsorskiego rozpowszechnianych przez nadawców telewizyjnych przed, w trakcie i po emisji audycji dla dzieci.


Zatem
nadawane od dnia 01/01/20215 r. reklamy i wskazania sponsorskie przed, w trakcie i po emisji audycji dla dzieci, posiadają oświadczenia o zgodności z Kryteriami żywieniowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią strony, gdzie dowiedzą się się Państwo więcej:
O samoregulacji
Definicje
Kryteria ŻywienioweCzłonkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij