Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > Dla Prasy > Olimpiada Dziennikarzy pt. "Fakty i mity o żywności i żywieniu" - materiały

Olimpiada Dziennikarzy pt. "Fakty i mity o żywności i żywieniu" - materiały
Warsztat 1 - Znakowanie produktów żywnościowych
Warsztat 2 - Dodatki do żywności
Warsztat 3 - Wody butelkowane
Warsztat 4 - Jakość i bezpieczeństwo żywności
Informacje Prasowe
Zarejestruj się
Olimpiada Dziennikarzy pt. "Fakty i mity o żywności i żywieniu" - materiały
Ruszyła Pierwsza Olimpiada Dziennikarzy pt „ Fakty i mity o żywności i żywieniu”

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców, wspólnie z Federacją Konsumentów oraz Portalem „Zdrowa rodzina”, rozpoczęły Pierwszą Olimpiadę Dziennikarzy pt. Fakty i mity o żywieniu”. Partnerem strategicznym warsztatów jest Makro Cash & Carry.

Celem Olimpiady jest dostarczenie mediom rzetelnej wiedzy dotyczącej miedzy innymi:  bezpieczeństwa żywności, znakowania produktów żywnościowych, dodatków do żywności, odpowiedzialności producentów. Olimpiada składa się z cyklu czterech warsztatów tematycznych dotyczących żywności i żywienia połączonych z praktyczną nauką gotowania (fun cooking).

Ukoronowaniem Olimpiady, będzie konkurs wiedzy dla dziennikarzy. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców wiele cennych nagród w tym ipady, laptopy oraz nowoczesny sprzęt AGD.

Pobierz formularz zgłoszeniowy udziału w Olimpiadzie

Uczestnicy Olimpiady będą mieli okazję wyjaśnić bezpośrednio z najlepszymi ekspertami renomowanych ośrodków naukowych oraz instytucji kontrolujących żywność, szereg najczęściej pojawiających się w mediach wątpliwości, takich jak między innymi: czy stosowane w żywności dodatki są bezpieczne, kto odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo żywności, czy producenci są bezkarni, jakie informacje powinny być umieszczone na opakowaniach żywności, czy procesy technologiczne wpływają na jakość żywności, na czym polega wzbogacanie żywności, jakie prawa ma konsument i wiele innych.

 

Olimpiada „Fakty i mity o żywności” została objęta honorowym patronatem przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Przemysława Bilińskiego, który stwierdził: „Za niezwykle ważną uważam jak najszerszą edukację dotyczącą bezpieczeństwa żywności i właściwego żywienia. Edukację, która nie tylko obejmuje Konsumentów, ale również dziennikarzy, jako osoby w dużej mierze współdecydujące o poziomie wiedzy Konsumentów w tym zakresie”….

Małgorzata Niepokulczycka – Prezes Federacji Konsumentów, współorganizatora warsztatów  zaznaczyła: „Wspólna inicjatywa organizacji konsumentów i organizacji producentów, mająca na celu podniesienie wiedzy, co do zasad jakie rządzą produkcją i obrotem najczęściej kupowanych dóbr, to doskonały przykład współdziałania dla dobra publicznego”…

„Pełną odpowiedzialność za wprowadzony do obrotu produkt żywnościowy ponosi zawsze producent. Jest on zobowiązany do spełnienia wszystkich, nawet najbardziej rygorystycznych zasad wynikających z litery polskiego i europejskiego prawa. Zasady te obejmują nie tylko bezpieczeństwo żywności, ale również znakowanie produktu, substancje dodatkowe, komunikację marketingową i wiele innych kluczowych dla Konsumentów. Naczelną zasadą jest, że wprowadzana do obrotu żywność musi być bezpieczna, a konsument nie może być wprowadzany w błąd” – mówi Andrzej Gantner – dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Cykl warsztatów przygotowujących do Olimpiady, obejmuje cztery spotkania dla dziennikarzy poświęcone kolejno:

  • znakowaniu żywności – 1 grudnia 2010
  • substancjom dodatkowym – 27 stycznia 2011
  • wodom butelkowym 3 marca 2011
  • systemowi bezpieczeństwa żywności – 15 kwietnia 2011

oraz cztery warsztaty fun cooking w tych samych terminach: kuchnia makrobiotyczna, ryby, owoce morza, polskie tradycyjne potrawy.

Finał Pierwszej Olimpiady Dziennikarzy „Fakty i mity o żywności i żywieniu”  odbędzie się w dniu 12 maja 2011.


Dodatkowych informacji udziela:

Andrzej Gantner – Dyrektor Generalny Polskiej Federacja Producentów Żywności, tel. (22) 830 70 55, tel. kom 608 392 697, e-mail: biuro@pfpz.pl 

Informacje organizacyjne:

Angele Redzicka – Agencja Artim Zdrowa Rodzina, tel 22392 82 61, e-mail: angele.redzicka@artim.biz

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij