Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
ARR dostanie na program "Szklanka mleka" 125 mln zł
Rząd dotąd nie zatwierdził na zbliżający się rok szkolny kwoty, którą przeznaczy na "szklankę mleka", ale - według Władysława Łukasika, prezesa ARR - projekt rozporządzenia przewiduje, że będzie to 125 mln zł. Jego zdaniem te pieniądze powinny wystarczyć.


W roku szkolnym 2009/2010 w programie „Szklanka mleka" uczestniczy ponad 2,8 mln uczniów (czyli o 17 proc. więcej niż poprzednim roku szkolnym) z 17,2 tys. placówek oświatowych (czyli o 21 proc. więcej niż rok wcześniej). W programie uczestniczy również 337 zatwierdzonych wnioskodawców, organizujących dostawy mleka i przetworów mlecznych do placówek oświatowych. Program działa w Polsce od 2004 r., ale rozwinął się w 2007 roku, po wprowadzeniu dopłat z budżetu krajowego.


Prezes ARR przypomniał na konferencji prasowej, że program został zmodyfikowany, a znowelizowana ustawa czeka na podpis prezydenta. Chodzi o sposób finansowania programu. Według nowych zasad, rząd - jak dotychczas - określa wysokość środków na ten cel, a prezes ARR ustala limity dla poszczególnych placówek.

Przepisy zostały zmienione wskutek problemów, jakie pojawiły się w ostatnim roku szkolnym, gdy liczba zainteresowanych szkół wzrosła, a ARR nie miała dostatecznych pieniędzy, by sfinansować tę akcję. Trzeba więc było sięgnąć do pieniędzy z rezerwy budżetowej. W sumie program kosztował ok. 220 mln zł, z czego 57 mln zł wyłożyła Unia Europejska, a pozostała część - ok. 163 mln zł - pochodziła z budżetu krajowego. 5 mln zł dopłacił Fundusz Promocji Mleczarstwa.

(Źródło: ARR, MRiRW)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij