Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska nauka powinna w końcu służyć gospodarce
Najważniejsze wyzwanie, które stoi dziś przed rządem PO, to według Kazimierza Marcinkiewicza, premiera w latach 2005 - 2006, reforma polskiej nauki i szkolnictwa wyższego - pisze "Polska The Times".

W rozmowie z gazetą "Polska The Times" Marcinkiewicz stwierdził, iż wobec zmieniającego się świata, kolejnych rewolucji technologicznych, musimy mieć narzędzia, by tym przemianom dotrzymać kroku. Jeśli bowiem nie zmusimy nauki, żeby zaczęła w końcu służyć polskiej gospodarce, nasza przyszłość będzie robotniczo-chłopska. Będziemy odstawać od reszty globu. Zdaniem byłego premiera, to nie jest kwestia tylko minister Kudryckiej.

"Wyraźnie widać jednak, że ma ona problem w kontaktach z polską kadrą profesorską, rektorami. Dużą część odpowiedzialności za zapaść naszej nauki ponoszą właśnie profesorowie. Na początku naszych przekształceń, w latach 90., dokonali wielu genialnych zmian, które umożliwiły Polsce skok cywilizacyjny. Ale dziś bronią się przed dalszymi zmianami. A my potrzebujemy systemu, który będzie wspierał najlepszych studentów. Szkół, które będą w pierwszej setce najlepszych uczelni świata. Potrzebujemy instytutów, które będą pracowały dla dużych międzynarodowych koncernów. Donald Tusk trochę odsunął te kwestie na dalszy plan" - powiada Kazimierz Marcinkiewicz.

Pełny zapis rozmowy publikuje dziś "Polska The Times".

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij