Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ceny masła wzrosły we Francji i Holandii, a spadły w Niemczech
Ceny masła w blokach na rynku francuskim i holenderskim w ciągu tygodnia wzrosły o 0,5-1,4 proc. i w dniach 29.08-01.09.2010 r. wyniosły odpowiednio 3,70 euro/kg i 3,76 euro/kg. Jednocześnie w Niemczech po trzytygodniowej stabilizacji produkt ten potaniał o ponad 1 proc., do 3,68 euro/kg - informuje ARR.

Ceny odtłuszczonego mleka w proszku na rynku niemieckim, od połowy sierpnia br., utrzymują się na poziomie 2,20 euro/kg. W ciągu tygodnia nie uległy one zmianie również we Francji i wyniosły 2,23 euro/kg. Dalszy wzrost cen OMP notowany jest natomiast w Holandii, gdzie w dniach 29.08-01.09.2010 r. za produkt ten płacono 2,24 euro/kg, tj. o 1,4% więcej niż tydzień wcześniej.

W Niemczech i w Holandii przerwany został spadek cen pełnego mleka w proszku. Wytwórcy w wyżej wymienionych krajach za proszek ten uzyskiwali ok. 2,70 euro/kg, tj. o prawie 1% więcej niż tydzień wcześniej. PMP nadal tanieje na rynku francuskim. W ciągu tygodnia jego cena obniżyła się o 2,5%, do 2,68 euro/kg.

Na giełdach zachodnioeuropejskich od miesiąca tanieje mleko w proszku, podczas gdy ceny masła nie zmieniły się.

Według danych USDA, 3 września br. w portach Europy Zachodniej za pełne mleko w proszku płacono 3 425 USD/t, tj. o 4,5% mniej niż dwa tygodnie wcześniej. Jednocześnie giełdowe ceny proszku odtłuszczonego obniżyły się o 0,4%, do 2 825 USD/t. W tym czasie za masło uzyskiwano 4 938 USD/t. Na początku września br. na giełdzie w Oceanii odnotowano wzrost cen monitorowanych produktów mleczarskich. W ciągu dwóch tygodni najbardziej, bo o ponad 5%, do 3 313 USD/t zdrożało PMP. Ceny OMP wzrosły o ponad 3%, do 3 100 USD/t, a masła o ok. 1%, do 4 100 USD/t.

(Źródło:ARR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij