Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Dobry wynik produkcji przemysłowej w Polsce
W sierpniu 2010 r. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 13,5 proc. niż rok temu – podał GUS. Wynik ten jest zbieżny z oczekiwaniami analityków MG, którzy prognozowali 14 proc. wzrost. W wrześniu 2010 r. Ministerstwo Gospodarki spodziewa się produkcji większej o 10 proc., a w całym III kwartale 2010 – o 12 proc.

Zdaniem analityków Ministerstwa Gospodarki, sierpniowe dane dotyczące produkcji sprzedanej przemysłu pozwalają na podtrzymanie korzystnej oceny tempa wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale 2010 r. Zgodnie z ich prognozą, dynamika PKB powinna w tym okresie przekroczyć 3 proc., podobnie jak w pierwszej połowie 2010 r.

Zgodnie z oczekiwaniami resortu gospodarki, najszybciej zwiększały sprzedaż w sierpniu przedsiębiorstwa w działach przetwórstwa przemysłowego. Wzrost odnotowano w 30 z 34 działów przemysłu. W produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych wzrost wyniósł ponad 44 proc., a w dziale komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych sprzedaż wzrosła o 40,6 proc. Największy spadek odnotowano z kolei w produkcji napojów (o 10,8 proc.).

źródło: Ministerstwo Gospodarki

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij