Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
MF: Utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu cen żywności ryzykiem dla CPI
Utrzymanie się wysokiej dynamiki wzrostu cen żywności w najbliższych miesiącach jest ryzykiem dla inflacji - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w MF.

"Utrzymanie się wysokiej dynamiki wzrostu cen żywności jest głównym elementem ryzyka dla inflacji w najbliższych miesiącach" - powiedział PAP Dudek.

Na początku listopada resort podał, że inflacja w październiku wzrosła do 2,9 proc. rdr z 2,5 proc. we wrześniu, a mdm ceny wzrosły o 0,6 proc.

"Na wzrost inflacji o 0,6 proc. główny wpływ miały nadal wysoka dynamika wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych o 1,4 proc. mdm, co miało wpływ na CPI w skali 0,34 pkt proc., sezonowy wzrost cen odzieży i obuwia o 1,1 proc. mdm, co przełożyło się na wzrost inflacji w skali 0,05 pkt proc. oraz wzrost opłat za gaz o 2,9 proc. mdm, którego wpływ na CPI to 0,06 pkt proc." - poinformował Dudek.

W środę wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował, że w najbliższych miesiącach inflacja nie przekroczy 3,5 proc. rdr i ustabilizuje się na poziomie ok. 3 proc.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij