Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister rolnictwa: KE powołała specjalny zespół ds. monitorowania cen żywności
Komisja Europejska chce się zająć monitorowaniem cen żywności - poinformował w środę na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że w tym celu Komisja powołała specjalny zespół.

Sawicki uczestniczył we wtorek w Brukseli w pierwszym posiedzeniu tego zespołu - Forum Wysokiego Szczebla ds. Poprawy Funkcjonowania Łańcucha Dostaw Żywności. Ma ono wspierać KE w zakresie rozwoju strategii przemysłowej w sektorze rolno-spożywczym.

Prace tego zespołu będą odbywały się w czterech grupach. Koncentrować się mają na: praktykach w kontraktach handlowych, monitorowaniu cen żywności, konkurencyjności w przemyśle rolno-spożywczym oraz logistyce sektora rolno-spożywczego.

"Chodzi o to, by wypracować mechanizmy i regulacje, które przeciwdziałałyby braku konkurencji czy nadmiernemu wykorzystywaniu (...) jednych przez drugich" - dodał.

Członkami Forum są ministrowie rolnictwa 13 państw członkowskich UE, przedsiębiorcy, stowarzyszenia handlowe, organizacje pozarządowe. W pierwszym posiedzeniu uczestniczyło 4 unijnych komisarzy. Biorą w nim udział komisarze: do spraw rynku, rolnictwa, zdrowia i ochrony konsumentów oraz przemysłu i przedsiębiorczości.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij