Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ukraina rozważy możliwość wejścia do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu
Deklarację taką złożył przebywający w Moskwie prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Moskwa i Kijów chcą w najbliższym czasie podpisać porozumienie o strategicznym partnerstwie.

Podczas rozmowy w cztery oczy prezydenci Rosji i Ukrainy omówili kwestie wspólnych inspekcji Floty Czarnomorskiej stacjonującej na Krymie, zwiększenia dostaw gazu dla ukraińskich petrochemii, udziału w badaniach kosmicznych i budowy mostu w cieśninie Kerczeńskiej. Kijów i Moskwa są również gotowe podjąć rozmowy na temat włączenia Ukrainy do Unii Celnej.

Zdaniem Wiktora Janukowycza taki wariant współpracy z Rosją jest możliwy. „To jest możliwe, ale mamy swoje procedury, które musimy przeprowadzić. Trzeba byłoby zmienić ukraińską konstytucję co jest możliwe, albo w parlamencie, albo na drodze ogólnonarodowego referendum" - dodał ukraiński przywódca.

Niezależni komentatorzy zwracają uwagę, że Kijów jest rozczarowany brakiem zaproszenia do członkostwa w Unii Europejskiej. Eksperci uważają, że im dłużej Bruksela będzie zwlekać z zaproszeniem, tym łatwiej Moskwie będzie namówić ukraińskiego sąsiada do wejścia do wspólnego obszaru celnego, który obecnie tworzą Rosja, Białoruś i Kazachstan.

(Źródło: IAR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij