Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Złoty może się umacniać, jeżeli EBC nie zawiedzie oczekiwań inwestorów
Inwestorzy spodziewają się zwiększonej aktywności EBC na rynkach, dlatego jest szansa na poprawę sentymentu i wzrost wartości złotego. Umocnienie złotego będzie działać wspierająco na polskie obligacje, choć po ostatnich spadkach rentowności, analitycy spodziewają się korekty.

"Dziś w centrum uwagi będzie posiedzenie EBC. Inwestorzy będą śledzić komunikat po posiedzeniu i komentarze szefa EBC J.C.Tricheta m.in. w kwestii programów płynnościowych i problemów peryferyjnych krajów strefy euro. Rynki zwrócą też uwagę na najnowsze prognozy gospodarcze EBC. Jeśli retoryka banku dotycząca wycofywania płynności będzie łagodna, a prognozy gospodarcze upewnią rynki, że stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie jeszcze przez długi czas, globalny sentyment może ulec dziś dalszej poprawie. W rezultacie kurs EUR-PLN może podążać dziś w kierunku 3,98, a po przełamaniu tego poziomu nie wykluczony jest jego dalszy spadek" - uważają analitycy Banku BPH.

Dziś decyzja EBC, w USA cotygodniowe dane z rynku pracy i liczba podpisanych umów na sprzedaż domów.

"Dziś rano EUR-USD wzrósł do 1,315 i możliwy jest jego dalszy wzrost, jeśli EBC nie rozczaruje rynków swoją decyzją" - napisano w porannym komentarzu BZ WBK.

W czwartek EUR-PLN otworzył się na poziomie 3,9910.

DŁUG SPODZIEWA SIĘ KOREKTY

Analitycy spodziewają się korekty spadków rentowności polskich obligacji.

"W trakcie środowej sesji niewykluczona jest lekka korekta i nieznaczny wzrost rentowności, biorąc pod uwagę spadki obserwowane w trakcie ostatnich dwóch sesji. W przeciwnym kierunku oddziaływać powinno jednak dalsze umocnienie złotego" - napisano w porannym komentarzy Banku BPH.

Inwestorzy obligacji bacznie obserwują także sytuację w państwach strefy euro borykających się z problemem nadmiernego zadłużenia.

MF sprzedało obligacje OK0113 za 4.076,0 mln zł przy popycie 9.322,00 mln zł i średniej rentowności 4,798 proc. MF na przetargu uzupełniającym sprzedało obligacje OK0113 za 572 mln zł.

(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij