Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Lay’s prezentuje nowy smak chipsów Lay’s Prosto z Pieca – Zioła Śródziemnomorskie!
Lay’s przedstawia nowy smak najwyższej jakości pieczonych chipsów ziemniaczanych – Zioła Śródziemnomorskie. Połączenie aromatycznej bazylii, pietruszki i tymianku nadaje przekąsce ziołowy smak. Ponadto dzięki unikalnemu procesowi powolnego pieczenia w piecu, Lay’s Prosto z Pieca Zioła Śródziemnomorskie zawierają 70% mniej tłuszczu niż smażone chipsy ziemniaczane, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej chrupkości i niepowtarzalnego smaku.

Packshot Lays PzP_low

 

Lay’s poszerza swoją ofertę smakowitych chipsów Prosto z Pieca o nowy smak. Zioła Śródziemnomorskie wykorzystują przyprawy, od lat obecne w kuchniach basenu Morza Śródziemnego i cenione ze względu na głębię smaku: bazylię, pietruszkę oraz tymianek.  

Świeża bazylia to idealny składnik sałatek, sosów, dań warzywnych i potraw z dodatkiem pomidorów.

Natomiast suszoną stosuje się do potraw mięsnych. Już starożytni mieszkańcy Egiptu cenili jej właściwości. Tymianek pochodzi z zachodnich obszarów basenu Morza Śródziemnego, Przyprawę tę dodaje się do wywarów mięsnych i ostrych sosów, wędlin, serów i sałat, a także pizzy. Pietruszka jest szeroko stosowana jako kucharska przyprawa od ponad 2000 lat i świetnie ubogaca smak zarówno zup jak i sałatek, mięs duszonych, placków i potrawek.

Trzy przyprawy połączone w jedną, aromatyczną formułę smakową sprawiają, że nowe Lay’s Prosto z Pieca Zioła Śródziemnomorskie przywołują skojarzenia z wytrawną smakowo i jednocześnie bezpretensjonalną kuchnią południowych wybrzeży Europy. (chcielibyśmy zlinkować tą część, z poniższą, w której mówimy o mniejszej zawartości tłuszczu. Jeśli chcielibyście zaproponować inną wersję - śmiało).

Dopełnieniem wyjątkowych chipsów Lay’s Prosto z Pieca Zioła Śródziemnomorskie jest proces ich powstawania. Powolne wypiekanie wydobywa ich wyjątkowy smak, oraz chrupkość, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie zawartości tłuszczu o 70% w porównaniu do smażonych chipsów. Lay’s Prosto z Pieca przygotowywane są z użyciem 100% oleju słonecznikowego, dzięki temu jest to produkt o zmniejszonej zawartości KTN (Kwasów Tłuszczowych Nasyconych) w porównaniu do tradycyjnych chipsów.

Podobnie jak wszystkie produkty Lay’s, przekąski Lay’s Prosto z Pieca pakowane są w atmosferze ochronnej, co sprawia, że dłużej utrzymują świeżość, chrupkość oraz aromat bez konieczności dodawania chemicznych substancji konserwujących.

 

Lay’s Prosto z Pieca, pierwsze na polskim rynku pieczone chipsy ziemniaczane, otrzymały Laur Konsumenta wyróżnienie przyznawane produktom przez konsumentów w Polsce. Entuzjastyczne przyjęcie nowego produktu przez smakoszy przekąsek sprawiło, że Kapituła konkursu przyznała chipsom Lay’s Prosto z Pieca nagrodę Odkrycie roku 2010.

 

Cena i dostępność produktów:

 

Nowe pieczone chipsy Lay’s Prosto z Pieca o smaku Ziół Śródziemnomorskich są dostępne na rynku od listopada 2010 r. w sugerowanej cenie detalicznej: 2,99 zł (opakowanie 70 g) oraz 4,99 zł (opakowanie 140 g).

 

Nowy smak Zioła Śródziemnomorski poszerza linię chipsów Lay’s Prosto z Pieca. Do tej pory dostępne były dwa warianty smakowe:

 

- Lay’s Prosto z Pieca Grillowana Papryka – pierwsze na polskim rynku pieczone chipsy ziemniaczane o smaku grillowanej papryki.

 

- Lay’s Prosto z Pieca Naturalne Solone – pierwsze na polskim rynku pieczone chipsy ziemniaczane przygotowane z myślą o tych, którzy cenią klasyczny smak.

 

Kontakt:

Maciej Chyż, United PR

T: 22 845 24 50, @: m.chyz@unitedpr.pl

 

Informacje o Frito Lay Poland sp. z o. o.

 

Frito Lay Poland sp. z o.o. jest częścią PepsiCo.

 

O firmie PepsiCo

PepsiCo oferuje największy na świecie asortyment wartych miliardy dolarów marek artykułów żywnościowych
i napojów, w tym 19 różnych linii produktów, z których każdy generuje w ciągu roku sprzedaż detaliczną na poziomie ponad miliarda dolarów. Nasze główne przedsiębiorstwa – Frito-Lay, Quaker, Pepsi-Cola, Tropicana i Gatorade – wytwarzają również setki innych pożywnych, smacznych artykułów żywnościowych i napojów, które niosą radość konsumentom z ponad dwustu krajów świata. Przy średniorocznych przychodach sięgających niemal 60 mld dolarów, wszystkich pracowników PepsiCo łączy wyjątkowe zaangażowanie w sprawy zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Performance with Purpose”. Starając się oferować szeroki wybór zdrowych, łatwo dostępnych i przynoszących radość produktów, ograniczając swój wpływ na środowisko naturalne oraz hołdując kulturze różnorodności
i inkluzywności w miejscu pracy, PepsiCo zachowuje równowagę pomiędzy wysokimi zyskami a działalnością na rzecz społeczności lokalnych na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie
www.pepsico.com.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij