Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Lekarze weterynarii zakończą dziś protest?
Dziś zbiera się Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna, która zadecyduje, czy lekarze weterynarii prywatnej praktyki zrezygnują z protestu i wracają do pracy, czy nie - podaje IAR.

W piątek otrzymała od ministra rolnictwa Marka Sawickiego dwa projekty rozporządzeń. Jedno dotyczy zmiany stawek opłat za badania zwierząt rzeźnych i mięsa oraz monitoring chorób zakaźnych, drugie - wynagrodzeń lekarzy prywatnej praktyki.

Lekarze weterynarii oczekują jeszcze od resortu zrezygnowania z pomysłu łączenia trzech inspekcji: weterynaryjnej, ochrony roślin i jakości handlowej w jedną oraz uregulowania płac lekarzy weterynarii zatrudnionych na etatach w inspekcji weterynaryjnej.

Jak przypomina IAR, Marek Sawicki, szef MRiRW przestrzegł w ubiegłą środę lekarzy weterynarzy przed kontynuowaniem protestu. Powiedział, ze w przeciwnym wypadku resort nie zrewaloryzuje im stawek za usługi oraz przygotuje takie rozwiązania, które umożliwią rezygnację z pracy prywatnych weterynarzy.

Tydzień temu Ministerstwo Rolnictwa i zespół negocjacyjny Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej podpisały wstępne porozumienie w sprawie zmiany niektórych stawek opłat i wynagrodzeń weterynarzy świadczących usługi na zlecenie powiatowego lekarza weterynarii. Mają one m.in. zwaloryzować wynagrodzenie weterynarzy w zakresie monitorowania chorób zakaźnych, a także podwyższyć stawki za te prace o ok. 11 proc.. Planowane jest ponadto podniesienie o 25 proc. opłaty za nadzór nad ubojem zwierząt, wykonywany w dni świąteczne i w godzinach nocnych - informuje IAR.

(Źródło: IAR)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij