Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
IZP: Stabilizacja na rynku zbóż
W stosunku do poprzedniego tygodnia, notowania cen zbóż na rynku krajowym nie uległy większym zmianom - ocenia Izba Zbożowo-Paszowa.

Podobnie jak przed tygodniem, obroty ziarnem nie są duże. Przetwórcy na razie nie odczuwają presji na większe zakupy ziarna. Pracują oni bowiem na zapasach i oczekują dalszych spadków cen. Dlatego też w chwili obecnej popyt jest umiarkowany, a zakupy surowca dokonywane są selektywnie.

Oczekiwania sprzedających co do cen są wyższe od obecnych poziomów, toteż podaż ziarna też nie jest duża. Notowane osłabienie zakupów przez podmioty przetwórcze oraz zniżkujące w ostatnich dniach ceny ziarna na giełdach europejskich mogą wpłynąć na utrzymanie się lekkiej tendencji spadkowej w najbliższym okresie. 

Obecnie, w zależności od regionu kraju realne ceny płacone za pszenicę paszową kształtują się w przedziale 870-900 PLN/t wobec 870-890 PLN/t przed tygodniem. Z racji mniejszej podaży, nieco wzrosły ceny jęczmienia, które obecnie wynoszą 790-820 PLN/t. Ceny pszenżyta także kształtują się w przedziale 790-820 PLN/, a żyta paszowego - 770-780 PLN/t. Z kolei, ceny kukurydzy zawierają się w przedziale 890-920 PLN/t (wszystkie ceny netto, loco magazyn kupującego).

Stabilnie zachowują się ceny ziarna konsumpcyjnego. Ceny pszenicy konsumpcyjnej kształtują się w przedziale 960-980 PLN/t, a żyta konsumpcyjnego - 770-810 PLN/t.

(Źródło: IZP).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij