Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Koniec embarga Rosji na warzywa z Polski
Od środy Rosja zacznie znów sprowadzać warzywa z Polski - poinformowała agencja Interfax powołując się na decyzję szefa federalnej służby ds. nadzoru w sferze praw konsumentów Giennadija Oniszczenko - informuje Gazeta Wyborcza.

Według Oniszczenko - z powodu biurokratycznej zwłoki Komisji Europejskiej - Polska straciła tydzień, bo KE długo nie przysyłała niezbędnych dokumentów. Wcześniej Jarosław Wojtowicz, wiceminister rolnictwa mówił, że już podpisał dokumenty, o które prosiła Moskwa, że zostały one wysłane do Komisji Europejskiej i do Rosji.

Jak informuje Gazeta Wyborcza chodziło o pisemną informację o tym, jak jest zorganizowana sieć polskich laboratoriów, a także o oświadczenie, że polskie władze wystawiają świadectwa bezpieczeństwa tylko dla polskich upraw. Strona rosyjska chciała mieć gwarancje, że Polska nie będzie certyfikowała reeksportu.

Rosja wprowadziła embargo na import świeżych warzyw z krajów UE na początku czerwca w związku z falą zakażeń pałeczką okrężnicy EHEC w Europie. Podczas czerwcowego szczytu UE-Rosja w Niżnym Nowogrodzie - Kreml zgodził się na odblokowanie importu warzyw z Unii w zamian za gwarancje bezpieczeństwa tych produktów.

(Źródło: Gazeta Wyborcza).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij