Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wysokie ceny cukru biją w spożycze firmy. Koncerny cukrownicze chcą 800 EUR za tonę
Cukrownicze koncerny zaoferowały spożywczym firmom zaporowe ceny w nowych kontraktach długoterminowych na dostawy cukru. Proponują zawarcie rocznego kontraktu z ceną 800 EUR za tonę, podczas gdy w 2010 r. zawierano kontrakty po cenie 500 EUR za tonę - czytamy w Pulsie Biznesu.

Drastycznego skuku cen cukru obawiają się producenci słodyczy i cukiernicy, wytwórcy napojów, jogurtów, przetworów owocowych i koncentratów spożywczych.

Jak informuje Puls Biznesu zdaniem ekspertów koncerny cukrownicze stawiają przemysłowych odbiorców cukru w trudnej sytuacji. Proponują im nowe kontrakty roczne po cenach dużo wyższych niż w 2010 r. i rażąco odbiegających od rekomendowanej, unijnej ceny referencyjnej cukru. Koncerny bezlitośnie wykorzystują deficyt cukru na rynku unijnym, spowodowany nieudaną reformą rynku. Jednak mimo wszystko spożywcze firmy nie wyobrażają sobie zawierania kontraktów z ceną 800 EUR za tonę.

Przedstawiciele firm spożywczych obawiają się, że wzrost cen cukru, który wymusi podwyżkę cen gotowych wyrobów spożywczych, ograniczy popyt ze strony konsumentów. A to z kolei może odbić się na wynikach sprzedaży i rentowności biznesu.

(Źródło: Puls Biznesu).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij